Facebook Google+ Twitter

Internet za darmo w centrum Stolicy

Mieszkańcy Warszawy i odwiedzający ją turyści mogą teraz bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu, m.in w okolicy Starego Miasta i przy Trakcie Królewskim.

zasięg darmowego internetu / Fot. um.waw.plOpcja bezpłatnego internetu to pierwsza darmowa sieć w Warszawie, której realizatorem jest stołeczny ratusz. Dodatkowo w przyszłym roku planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego. W części miasta, w której można korzystać już z bezprzewodowego i bezpłatnego internetu zamontowano już 13 nadajników, a koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 100 tyś. zł.

Jak Korzystać

Korzystanie z internetu jest bardzo proste. Połączyć możemy się za pomocą dowolnego urządzenia, które posiada kartę Wi-Fi (np. telefon, laptop). Wystarczy wybrać sieć UM Warszawa, po czym wyświetli jej się strona z regulaminem korzystania z internetu. Jednorazowe połączenie trwa 30 minut, potem musimy połączyć się ponownie. Maksymalna liczba osób mogąca jednocześnie korzystać z sieci to 1200 użytkowników.

Planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego i ul. Francuskiej.

Warto dodać, że w Warszawie działa już jedna bezpłatna, bezprzewodowa sieć internetowa o nazwie "BemowoNET" - dostępna dla mieszkańców dzielnicy Bemowo (projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.