Facebook Google+ Twitter

Internetowa baza ofert Politechniki Krakowskiej

Baza jest jednym z elementów projektu komercjalizacji wyników badań na Politechnice Krakowskiej, która wspiera kolejne przedsięwzięcie MNiSW "Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

Logotyp Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. / Fot. Centrum Transferu Technologii Politechniki KrakowskiejPolitechnika Krakowska stworzyła ją w ramach projektu "Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej na PK poprzez rozwój i wdrażanie kompleksowego systemu komercjalizacji technologii " finansowanego ze środków MNiSW oraz własnych.

Baza zawiera w sobie wszystkie informacje konieczne do wykonania usług komercyjnych na rzecz uniwersytetu. Można znaleźć w niej informacje o aktualnych projektach badawczo rozwojowych, wynikach badań, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle. W bazie znajdują się również informacje o dostępnej na Politechnice Krakowskiej aparaturze laboratoryjnej, na której będą wykonywane badania zlecone.

Jednocześnie platforma umożliwia nawiązanie kontaktu z ekspertami posiadającymi doświadczenie w realizacji usług dla przemysłu. Baza ta jest odpowiedzią na ciągły wzrost roli internetu w wyszukiwaniu informacji. Zgromadzone w bazie oferty opublikowano już w połowie ubiegłego roku w formie wydawnictwa, a teraz, dzięki możliwościom jakie dają technologie internetowe, baza może być na bieżąco uaktualniana, a przede wszystkim ogólnie dostępna.

Pobudzanie współpracy przemysłu z ośrodkami naukowymi jest jednym z celów polityki Unii Europejskiej. Dzięki takiej współpracy zyskuje przemysł, który nie zawsze posiada odpowiedni potencjał w postaci wykwalifikowanej kadry naukowej i specjalistycznej aparatury jak i ośrodki badawcze, które z kolei nie zawsze mają pieniądze na rozwijanie swoich projektów.

Bazę można przeglądać pod adresem internetowym:
http://www.s2b.transfer.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.