Facebook Google+ Twitter

Internetowa gra, która uczy zarabiać

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-26 13:49

W jaki sposób szybko nauczyć się ekonomii, zarządzania finansami, funkcjonowania rynków i myślenia strategicznego? Czytać podręczniki i uważać na wykładach? Można, ale jest lepszy sposób! Zagraj w internetową grę ekonomiczną Farmersi!

Ekonomiczna gra Farmersi - dla niebojących się myśleć. / Fot. szeryfNazwa początkowo może być nieco myląca, gdyż Farmersi mają tyle wspólnego z rolnictwem co matematyka z jabłkami - można uczyć dodawania na jabłkach i jak widać można uczyć zarządzania na bizonach, krowach i kukurydzy. Jednak to nie krowy i kukurydza są głównymi bohaterami gry, ale raczej podaż, popyt, koszty produkcji czy zdolność kredytowa. Znajomość tych pojęć zadecyduje o tym czy uda ci się przebić przez gąszcz wirtualnego rynku i zbudować przewagę nad pozostałymi graczami.

Gra w prezesa rozwijająca myślenie


Grać w Farmersów może każdy i to za darmo. Potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa, otwarta głowa i minimum 15 minut dziennie. W grze wcielamy się w postać managera farmy na Dzikim Zachodzie, czyli na terytorium USA w połowie XIX wieku. Naszym zadaniem jest handel dobrami wyprodukowanymi na farmie oraz inwestowanie w ziemię, bydło i nieruchomości.

Na starcie rozgrywki wszyscy gracze mają jednakową sytuację, ale już po paru turach wyniki mocno się różnią. Wszystko zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych przez graczy. Nie da się kupić przewagi dzięki kontu premium lub poświęceniu grze więcej czasu niż rywale, tak jak to ma miejsce w innych grach internetowych.

Rozbudowane rynki i możliwości spekulacji sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Tak jak w prawdziwym życiu, w grze występują zdarzenia losowe – susze, napady Indian, szarańcza – są one odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza np. krachu na rynku. Dodatkowo, grę urozmaicają walki kowbojów, których możemy zatrudnić i użyć do ataku na farmy przeciwników.

Warto podkreślić edukacyjny charakter gry – przy okazji zabawy gracze uczą się w praktyce jak działają rynki, jak inwestować, zarządzać finansami, rozpoznawać trendy rynkowe i budować przewagę nad innymi... A grając w wersji angielskiej można dodatkowo szlifować język angielski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.