Facebook Google+ Twitter

Internetowa kontynuacja JazzRadia

Czy kilkunastu zapaleńcom i woluntariuszom uda się wskrzesić w sieci to, co przez prawie 12 lat budowali jako konwencjonalne radio? Czy życie pokaże, iż paradoksalnie, przyszłość radia należy do stacji internetowych?

logo RadioJazz.FM / Fot. RadioJazz.FMJak zapewne już wiecie 5 grudnia, na dzień przed dwunastą rocznicą istnienia, „zgasła” jedyna w Polsce jazzowa stacja radiowa nadająca z nadajników naziemnych w Warszawie i Krakowie (stacje i częstotliwości zostały przejęte przez Eurozet). Jednakże była już ekipa JazzRadia wraz z grupą radiosłuchaczy postanowiła wskrzesić to, co przez prawie 12 lat budowali jako konwencjonalne radio - na początek w internecie.
Na stronie www.radiojazz.fm jak i na wielu forach dyskusyjnych pojawiły się komunikaty o tym, iż cały czas trwają usilne prace nad uruchomieniem internetowego jazzmedium. Wszyscy liczą na, to że z początkiem 2009 roku uda się uruchomić testową wersję tegoż projektu.

Docelowo w nowym RadiuJazz.FM oprócz dziennych pasm prezenterskich będzie można usłyszeć większość programów autorskich znanych z anteny dawnego JazzRadia, prowadzonych m.in. przez jazzmanów Wojciecha Karolaka czy Krzysztofa Herdzina, jak również te przygotowane przez dziennikarzy i znawców muzyki jazzowej. I być może dla niektórych najważniejsze można będzie usłyszeć jazz w czystej postaci.

Radio zamierza również zachować swój kulturalny i niezależny format: z założenia brak w nim będzie publicystyki politycznej, za to nie umkną w nim uwadze ciekawe koncerty i imprezy kulturalno-jazzowe, a także informacje o nowościach fonograficznych o zabarwieniu jazzowym.

Aby otrzymać informację o dniu, w którym radio „wystartuje” z pierwszą audycją należy odwiedzić stronę internetową radia i dokonać rejestracji własnego adresu poczty elektronicznej. Do tej pory zrobiło to już kilka tysięcy osób. Na dowód słuszności obranej drogi przez ww. osoby niech świadczy fakt, iż większość koncernów płytowych i promotorów jazzu w Polsce już zadeklarowała chęć współpracy z RadiemJAZZ.FM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Drodzy Słuchacze!

Od środy ruszyła pierwsza odsłona ramówki RadiaJAZZ.fm. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-12:00 i 15:00-18:00 można usłyszeć Jerzego Szczerbakow w paśmie "JazzDobry o Poranku" i Olę Nowosad w jej "Swingującym Popołudniu".

Serdecznie zapraszamy,

redakcja RadiaJAZZ.fm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.