Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29283 miejsce

Internetowa mapa korków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-07 14:08

Korki na drogach to uciążliwość, której doświadczył każdy z nas. Spróbuj ich uniknąć z Targeo Traffic, pierwszym w Polsce serwisem z bieżącą informacją o natężeniu ruchu na drogach w całym kraju.

Warszawa w porannym szczycie / Fot. Targeo.plWystartował pierwszy w Polsce serwis z bieżącą informacją o natężeniu ruchu na drogach w całym kraju. Targeo Traffic to efekt kilku lat ścisłej współpracy Targeo.pl z AutoMapą i użycia najnowszych technologii, które pozwalają dziś na przetwarzanie w czasie rzeczywistym milionów sygnałów o prędkościach przejazdu obejmujących całą sieć drogową w Polsce.

Ruch na obwodnicy Trójmiasta / Fot. targeo.plPrecyzyjne dane o prędkości pojazdów są zbierane równocześnie z wielu źródeł. Kilkadziesiąt tysięcy samochodów wyposażonych w urządzenia do monitoringu GPS, użytkownicy nawigacji AutoMapa, którzy uaktywnili funkcję AutoMapa Traffic i odczyty z kamer monitorujących ruch, pozwalają określić aktualną sytuację na poszczególnych odcinkach dróg, a także wykrywać zdarzenia nietypowe.

Z użyciem dokładnych map cyfrowych, dane są przetwarzanie na interaktywną mapę prędkości przejazdu. Użytkownik Targeo ma możliwość wyboru dnia oraz przedziału godzinowego, a na mapie pojawiają się kolorowe linie symbolizujące różne prędkości przejazdu. Dzięki temu można obejrzeć jak zmienia się sytuacja drogowa w różnych godzinach, w różne dni tygodnia oraz sprawdzić gdzie i kiedy tworzą się korki.

Kraków - drogi dojazdowe / Fot. Targeo.plTargeo Traffic, udostępniony w wersji beta, jest aktualnie jeszcze w fazie rozruchowej. Dane prezentowane na mapie są dla większości miejsc opracowane na podstawie historycznych informacji o ruchu w danym miejscu, dniu tygodnia, porze dnia i porze roku, jednak bieżące dane są cały czas przetwarzane i aktualizowane co kilka dni. W kolejnych etapach uruchomienia, na mapie będzie pokazywane coraz więcej informacji aktualizowanych on-line. Ponadto, twórcy systemu już teraz zapowiadają wprowadzenie kolejnych funkcji umożliwiających szacowanie czasu przejazdu, wybór optymalnej trasy o zadanej godzinie oraz wybór optymalnej godziny wyjazdu z zadanego przedziału.

Działanie systemu można sprawdzić na stronie OmijamyKorki.pl lub uruchamiając funkcję Traffic w serwisie mapowym Targeo.pl. W najbliższym czasie informacje o ruchu drogowym będą udostępnione także dla użytkowników aplikacji Targeo.mobi i Drogowskaźnik w telefonach komórkowych.

Zobacz jak to działa:


Nadesłała: Zuzanna Polak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie targeo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krzysztof K.
  • Krzysztof K.
  • 20.01.2011 21:33

Jest już inna mapa z korkami - Emapi.pl. Też wymaga jeszcze dopracowania, ale przynajmniej coś się dzieje, jest jakiś ruch na rynku. Dodatkową zaletą Emapi jest to, że ma wytyczanie tras dla komunikacji miejskiej. Coś jak jakdojade.pl i targeo.pl w jednym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.