Facebook Google+ Twitter

Internetowa zbiórka żywności na Dzień Dziecka

Dzień dziecka za pasem. Wielu najmłodszym trudno o radość w tym dniu, gdyż żyją w ubóstwie. Z myślą o nich Bank Żywności SOS zorganizował zbiórkę jedzenia. Można wziąć w niej udział bez wychodzenia z domu, podczas robienia zakupów online.

Plakat zbiórki żywności / Fot. Fundacja Bank Żywności SOSFundacja Bank Żywności SOS od 11 lat organizuje na Mazowszu Świąteczną Zbiórkę Żywności. Następnie dzięki ofiarności ludzi przekazuje zebrane produkty potrzebującym, wpierając ich nie tylko w okresie świątecznym, ale i przez cały rok. Prawdopodobnie większość czytelników zetknęła się z takimi akcjami w supermarketach. Zbiórka żywności przez internet to jednak nowość i dowód na to, że postęp nie omija dobroczynności. Organizując akcję, Fundacja Bank Żywności SOS nawiązała współpracę z e-delikatesami A.pl.

W internetowej zbiórce żywności każdy internauta może w prosty i nowoczesny sposób pomóc dziecku. Wystarczy wejść na stronę sklepu, kupić kilka produktów spożywczych i zaznaczyć jednym kliknięciem, że mają one zasilić akcje. Produkty, zamiast do domu zamawiającego, trafią do Fundacji Bank Żywności SOS, a za jej pośrednictwem na stoły biednych dzieci. Artykuły, które można zakupić dla dzieci to między innymi: ryż, olej, konserwy, herbata, napoje, dżemy, czekolada, batony, makarony, dania gotowe czy soki. Pełną listę zawiera strona http://a.pl/browse/foodbank.

http://www.bzsos.pl/ / Fot. screenCo ważne, akcja jest w 100 proc. dobroczynna. Marża A.pl z produktów nabytych w ramach zbiórki zostanie przeznaczona na zakup kolejnych artykułów żywnościowych dla dzieci. Ponadto sklep zobowiązał się transportować dary za darmo.

Akcja przekazywania żywności potrzebującym rozpoczęła się w maju. Według założeń potrwa do końca czerwca. Jeśli przyniesie zadowalające rezultaty, zostanie przedłużona o kolejne miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.