Facebook Google+ Twitter

Internetowe radio Skała nadaje od 13 stycznia 2010 roku

Na rynku medialnym pojawiło się nowe radio internetowe. Można je znaleźć pod adresem: radioskala.info. Stację uruchomił mieszkaniec Skały - Krzysztof Syguła.

Twórca radia Skała Krzysztof Syguła / Fot. Krzysztof SygułaW liście adresowanym do mnie napisał:

"Trudno jest pisać o sobie i o tym, co się robi. Na początku był chaos, nie było nic, tylko muzyka i marzenia. Szukałem w internecie radia internetowego i trafiłem na takie, w którym grali muzykę disco polo. Zacząłem słuchać tego radia. Pewnego dnia wysłałem do stacji pozdrowienia i okazało się, że audycję prowadzi chłopak z moich okolic.

Plakat radia Skała / Fot. Krzysztof SygułaWięc tak się zaczęła nasza znajomość i działalność radiowa. Systematycznie słuchałem radia, czytałem ciekawostki radiowe i powiększałem zbiory muzyczne. Pewnego dnia spróbowałem swoich sił na antenie. Początki były trudne, związane z tremą. Po paru audycjach przypadłem do gustu słuchaczom, którzy domagali się moich audycji. Długo się uczyłem fachu didżeja radiowego.

Aż pewnego dnia wpadłem na pomysł utworzenia swojego radia internetowego. Nie było to łatwe bo sam pomysł nie wystarczył, potrzebny był też projekt i odpowiednie narzędzia. Kreśliłem projekt na kartkach papieru, planowałem jak miało powstać radio od A do Z. Gdy to było już gotowe, przyszła pora na zakup odpowiedniego sprzętu i pozyskanie licencji. Najgorsze było to oczekiwanie na pozytywne rozpatrzenie mojego projektu.

Udało się. Gdy dostałem potwierdzenie, że można założyć radio, to zabrałem się ostro do pracy. Do tej pory pamiętam nieprzespane noce nad projektem strony. Gdy w końcu się udało, to pozostało tylko opłacenie wszystkiego. To też trwało dość długo, ale doczekałem się i wszystko wystartowało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

słuchacz
  • słuchacz
  • 26.02.2011 14:23

czyzby to radio juz nie istniało ? bo te linki nie działają :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzieki ze tak miło myslicie o moim pomysle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno cenna uwaga. Panie Jarosławie"Myślę że internet pomimo że nie "lubiany" przez władzę da gigantyczne możliwości rozwijania swych pasji młodzieży w Polsce , byle im tego NIE ZABRANO. Myślę,że władze Skały to rozumieją i pomogą pasjonatowi.Pozdrawiam Piotrze i Małgorzato.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odwaga,pasja,marzenia i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celu.Tylko tyle albo aż tyle potrzeba,aby o zwykłym młodym człowieku usłyszeli sąsiedzi,mieszkańcy Skały i wielu miast Polski,a nawet zagranicy.Radia skała może słuchać każdy nie zależnie od wieku,a warto czasem dla relaksu posłuchać fajnej muzyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to posłuchamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Panu Krzysztofowi i autorowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonała robota - byle jak najwięcej ludzi takiego pokroju z taką pasją osiągania celów i marzeń. Myślę że internet pomomo że nie "lubiany" przez władzę da gigantyczne mozliwości rozwijania swych pasji młodzieży w Polsce , byle im tego NIE ZABARANO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.