Facebook Google+ Twitter

Internetowe serwisy fotograficzne. Wybór subiektywny

W polskim internecie funkcjonuje bardzo dużo serwisów poświęconych fotografii. Zapewne jedne są ciekawsze, inne niestety mniej. Oczywiście osoby zainteresowane fotografią mają swoje ulubione miejsca, gdzie często zaglądają. Ja także mam i poniżej je przedstawię.


logo / Fot. PokochajFotografie.plPokochajFotografie.pl - bezpłatny kwartalnik fotograficzny, który po zarejestrowaniu się można otrzymać w formie PDF. Swoją działalność zaczął w grudniu 2008 roku. Jak czytamy we słowie wstępnym pomysłodawcy i redaktora naczelnego, PokochajFotografię "kierujemy do tych, którzy fotografowanie traktują jako swoje hobby i chcą w ciekawy sposób rozwijać swoje umiejętności. Chcemy byście razem z nami uczyli się patrzeć, poznawali jakże różne poglądy profesjonalnych fotografów i szukali w tym wszystkim własnej drogi. Podglądając, czytając, wyciągajcie wnioski". W magazynie istnieje możliwość publikowania swoich zdjęć, a także fotoreportaży oraz uczestniczenia w konkursie na autoportret.

5klatek.pl - magazyn dla fotoreporterów i dokumentalistów. Jest logo / Fot. 5klatek.plwydawany w formie elektronicznej i dostępny bezpłatnie. Do tej pory wydano już 8 numerów oraz 3 extra dodatki. Zamysłem autorów magazynu było wypełnienie luki jaka istniała na naszym rynku wydawniczym prezentującym dokonania fotoreporterów i promującego fotoreportaż. Próbują oni na łamach 5klatek zastanowić się czym jest fotoreportaż i czym jest dokument. W dotychczas wydanych magazynach (do pobrania w archiwum w pliku PDF) obejrzymy wiele wybitnych fotoreportaży z Polski i zagranicy, poczytamy wywiady z fotoreporterami oraz felietony. Autorzy zapewniają fotografujących, że dobre materiały mogą liczyć na publikacje w magazynie.

logo / Fot. FotoGea.comFotoGea.com - magazyn o fotografowaniu i podróżach (do pobrania w pliku PDF). Jest to najmłodsza na rynku internetowym gazeta nawiązująca do fotografii. Pierwszy numer wyszedł pod koniec kwietnia br. Niemniej magazyn nie jest typowym czasopismem fotograficznym, bowiem jak można dowiedzieć się z jego łam, kierowane jest ono zarówno do miłośników podróżowania jak i amatorów fotografowania.
Autorzy proponują swoim czytelnikom "nowe podejście do podróżowania oraz fotografii podróżniczej". Zakładają, że po lekturze magazynu „zdjęcia będą ciekawsze, lepsze i co najważniejsze na zawsze pozostanie w nich nastrój widzianej i przeżytej niezwykłej chwili”.

logo / Fot. dCamera.pldCamera.pl - konkursy fotograficzne. Jeżeli zechcecie wystartować w jakimś konkursie fotograficznym, to ten portal po to właśnie powstał, aby informować czytelników co, gdzie i kiedy. "Serwis dCamera.pl jest serwisem internetowym adresowanym do pasjonatów fotografii, który obejmuje różnorodne tematy związane z tą dziedziną sztuki, a w szczególności konkursy fotograficzne". Serwis bardzo czytelny w zakresie wyszukiwania odpowiednich kategorii konkursów. Autorzy podzielili je na kategorie: Pod Naszym Patronatem, międzynarodowe, ogólnopolskie, regionalne i online. Możemy tu także znaleźć informację o odbywających się szkoleniach fotograficznych, a także poznać nową literaturę fachową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Dodałbym jeszcze np.:
http://990px.pl/
http://www.boston.com/bigpicture/
http://www.szerokikadr.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, zachodzę w głowę po co się odzywasz nie mając nic do powiedzenia, oprócz obrażania.
Ale W24 daje szanse napisać coś lepszego niż mój "pseudo-artykuł". Czekam, na pewno zajrzę.
Odnoszę wrażenie, że para się Pan innym rodzajem fotografii, stąd teraz już rozumiem niechęć choćby do gazety 5klatek.
Pozdrawiam i życzę radości z życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro jedziemy po nazwiskach, to nie ma problemu. Panie Lubicki, wprowadź sobie Pan adres: http://www.5klatek.pl/ w pasek przeglądarki oraz wprowadź Pan sobie np. adres: http://www.fotopolis.pl/ w przeglądarce. Jeśli Panie Lubicki nie widzi Pan różnicy w zawartości - to zalecam wizytę u lekarza i najlepiej, nie pisanie bzdur na łamach portalu. Skoro opadają Panu ręce, to niech już takie opadnięte pozostaną, może dzięki temu nie będziesz Pan pisał tak niekompetentnych tekstów.

Poza tym, nie napisałem o portalach fotopolis ani świat obrazu że są marginalne, tylko o Pana miernym tekście, który wspomina o marginalnych portalach - mając na myśli choćby to co jest pod adresem 5klatek, to trudno uznać za marginalny -> świat obrazu czy fotopolis. Manipulowanie moimi wypowiedziami, wycinanie z kontekstu - to świństwo i w tym kontekście jesteś Pan dla mnie .....ą.

Nie wiem po co w ogóle brałem udział w wymianie zdań pod tak merytorycznie kiepskim pseudo-artykułem. Bez odzewu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ręce opadają.
Przypominam co Pan Zowsik wyżej napisał, uznając marginalność takich portali jak Fotopolis, Świat Obrazu, itp:
1. "Materiał wspominający o jakiś marginalnych portalach..."
2. "napisanie o innych których pozycja jest marginalna...".
Dzięki Panu poznałem nowe słowo "marginalny".

I jeszcze coś bardziej "ciekawego" napisał Pan Zowzik: "Ale już 5klatekkompletnie nie nadaje się do tego zestawienia - a już 100 razy bardziej nadaje się optyczne :)
Ręce mi drugi raz opadły.

Drogi Panie, dyskusję uważam za zakończoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu już Pan, Panie Leszku popłynął sam odpowiadając sobie na pytanie i "własnoręcznie" uznając w wypowiedzi wyżej, portal Fotopolis za marginalny :) To już nadużycie. Oczywiście fotopolis, świat obrazu to czołówka posiadająca coś takiego jak "wspólny mianownik" (wiemy z matematyki, że dodaje się ułamki aby zrobić to dobrze, o wspólnych mianownikach). Ale już 5klatekkompletnie nie nadaje się do tego zestawienia - a już 100 razy bardziej nadaje się optyczne :) 5klatek w zestawieniu - to żart ? Co ma wspólnego ta strona choćby z fotopolis czy świat obrazu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może powtórzę, mój tekst miał traktować świadomie tylko i wyłącznie o portalach piszących o FOTOGRAFII, a nie o portalach mówiących o sprzęcie, czy forach i galeriach. Być może kiedyś o galeriach i forach napiszę. Wybór portali był oczywiście subiektywny, ale pominięcie optycznych.pl świadome, bo nie mieścił się ten portal w metodologii artykułu. Przedstawiłem portale, które traktują fotografię jako również podmiot dziedziny sztuki, a nie sprowadzają ją tylko i wyłącznie do sprzętu, jego testów i porównań. Mam świadomość (doświadczenie życiowe), że nie przekonałem, ale uznałem, że warto ostatni już raz spróbować.
Jeżeli Panie Jakubie, jeżeli traktuje Pan Fotopolis, FOTO, Świat obrazu czy 5 klatek jako "marginalne", to rzeczywiście dalsza wymiana poglądów jest bezsensowna. Niemniej dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesławie - też bym dodał forum "canon-board.info" gdyż to meeega kopalnia wiedzy. No ale to forum, nie portal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu możemy popłynąć - bo portali foto i ciekawych stron jest wiele. Twój tekst autorze, to tak jak by ktoś pisał o rynku wydawniczym w Polsce z ukierunkowaniem na dzienniki, i zapomniał wspomnieć o np. gazecie wyborczej :) To porównanie jest troszkę na wyrost, bo optyczne.pl nie jest tak silne w portalach foto jak wyborcza w dziennikach. Ale pominięcie tego akurat portalu "a" napisanie o innych których pozycja jest marginalna - nie świadczy moim zdaniem o profesjonalnym podejściu. No ale to "dziennikarstwo obywatelskie" ... I nawet jak napisałeś autorze, że świadomie nie wspomniałeś o tym portalu, to nie broni Cię to ani o jotę. Cóż by to był za "autorski" i subiektywny tekst o o rynku wydawniczym w Polsce z ukierunkowaniem na dzienniki, - jeśli autor nie wspomni o tej wyborczej. Wiesz, można w sumie wszystko. Dobra .. bo jeszcze zaraz mi ktoś zarzuci że mam wujka w optyczne. A to po prostu nie do końca rzetelny tekst napisałeś. I tyle. I życzę mniej subiektywnych tekstów w przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E no, Kolego! a optyczne.pl - dużo ciekawostek i fajnych testów
Dodałbym do Twojego subiektywnego wyboru jeszcze ten popularny wortal (popieram Jakuba Z).

Niezły też (oczywiści subiektywnie):
fotomargines.pl
i mój bardzo subiektywny wybór: canon-board.info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakubie Zowsik zważ, że przedstawiłem portale i gazety mówiące o fotografii w szerszym tego słowa znaczeniu, a nie skupiające się tylko i wyłącznie na sprzęcie jak optyczne.pl. Zanim komuś coś zarzucisz właściwie odczytaj istotę zagadnienia. Pominąłem świadomie także wszelkiego rodzaju fotograficzne galerie internetowe, bo o nie o nich traktował materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.