Facebook Google+ Twitter

Internetowe serwisy fotograficzne. Wybór subiektywny

W polskim internecie funkcjonuje bardzo dużo serwisów poświęconych fotografii. Zapewne jedne są ciekawsze, inne niestety mniej. Oczywiście osoby zainteresowane fotografią mają swoje ulubione miejsca, gdzie często zaglądają. Ja także mam i poniżej je przedstawię.

logo / Fot. Fotopolis.plFotopolis.pl - internetowy magazyn o fotografii - jest chyba jednym z najstarszych serwisów tego typu w Polsce. Poświęcony jest rożnym aspektom fotografii. Możemy tutaj poznać nowości na rynku sprzętu fotograficznego, a także zapoznać się z jego testami, poczytać o wystawach i konkursach oraz bardzo ciekawe felietony dotyczące fotografii i fotografowania. Od stycznia 2005 roku działa także forum gdzie w kilkudziesięciu pokojach tematycznych czytelnicy mogą dyskutować na wszelkie tematy dotyczące fotografii, a także zadawać pytania autorom magazynu Fotopolis. Redakcja zachęca: "jeśli organizujesz wystawę, konkurs fotograficzny lub w inny sposób działasz w branży fotograficznej, napisz do nas".

FOTO.com.pl- Internetowa Gazeta Fotograficzna - to strona logo / Fot. Foto.com.plnajstarszego na polskim rynku czasopisma fotograficznego FOTO, wychodzącego od 1975 roku. Czasopismo jest przeznaczone zarówno dla amatorów fotografii, a także profesjonalistów. Znane jest od lat z patronatów imprez fotograficznych, a także samo jest organizatorem wielu konkursów o bardzo wysokim prestiżu w świecie fotograficznym.
Na stronie działa także forum dla czytelników, gdzie można min. zadać pytanie Jerzemu Lachowi - ekspertowi gazety z dziedziny fotografii.

logo / Fot. Światobrazu.plŚwiatobrazu.pl - Internetowy Dziennik o Fotografii i Video. Portal prowadzi bardzo szeroki zakres jak: aktualności, testy, porady, informacje dotyczące fotografii. Prowadzi również aktywne forum, oddzielnie dla foto i video. Przy serwisie działa także sklep z asortymentem foto i video.

Fotografuj.pl - znajdziemy tutaj porady z zakresu teorii i logo / Fot. Fotografuj.plpraktyki fotograficznej, edycji obrazu, a także poradnik kupującego, czyli rady dla początkujących adeptów fotografii, ale również i tych bardziej zaawansowanych. Możemy także zapoznać się z aktualnościami i to zarówno w świecie techniki jak i sztuki. Serwis jest organizatorem cyklicznych konkursów fotograficznych. Działa tutaj także forum dla czytelników.
logo / Fot. PokochajFotografie.pl logo / Fot. 5klatek.pl logo / Fot. FotoGea.com logo / Fot. dCamera.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Dodałbym jeszcze np.:
http://990px.pl/
http://www.boston.com/bigpicture/
http://www.szerokikadr.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, zachodzę w głowę po co się odzywasz nie mając nic do powiedzenia, oprócz obrażania.
Ale W24 daje szanse napisać coś lepszego niż mój "pseudo-artykuł". Czekam, na pewno zajrzę.
Odnoszę wrażenie, że para się Pan innym rodzajem fotografii, stąd teraz już rozumiem niechęć choćby do gazety 5klatek.
Pozdrawiam i życzę radości z życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro jedziemy po nazwiskach, to nie ma problemu. Panie Lubicki, wprowadź sobie Pan adres: http://www.5klatek.pl/ w pasek przeglądarki oraz wprowadź Pan sobie np. adres: http://www.fotopolis.pl/ w przeglądarce. Jeśli Panie Lubicki nie widzi Pan różnicy w zawartości - to zalecam wizytę u lekarza i najlepiej, nie pisanie bzdur na łamach portalu. Skoro opadają Panu ręce, to niech już takie opadnięte pozostaną, może dzięki temu nie będziesz Pan pisał tak niekompetentnych tekstów.

Poza tym, nie napisałem o portalach fotopolis ani świat obrazu że są marginalne, tylko o Pana miernym tekście, który wspomina o marginalnych portalach - mając na myśli choćby to co jest pod adresem 5klatek, to trudno uznać za marginalny -> świat obrazu czy fotopolis. Manipulowanie moimi wypowiedziami, wycinanie z kontekstu - to świństwo i w tym kontekście jesteś Pan dla mnie .....ą.

Nie wiem po co w ogóle brałem udział w wymianie zdań pod tak merytorycznie kiepskim pseudo-artykułem. Bez odzewu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ręce opadają.
Przypominam co Pan Zowsik wyżej napisał, uznając marginalność takich portali jak Fotopolis, Świat Obrazu, itp:
1. "Materiał wspominający o jakiś marginalnych portalach..."
2. "napisanie o innych których pozycja jest marginalna...".
Dzięki Panu poznałem nowe słowo "marginalny".

I jeszcze coś bardziej "ciekawego" napisał Pan Zowzik: "Ale już 5klatekkompletnie nie nadaje się do tego zestawienia - a już 100 razy bardziej nadaje się optyczne :)
Ręce mi drugi raz opadły.

Drogi Panie, dyskusję uważam za zakończoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu już Pan, Panie Leszku popłynął sam odpowiadając sobie na pytanie i "własnoręcznie" uznając w wypowiedzi wyżej, portal Fotopolis za marginalny :) To już nadużycie. Oczywiście fotopolis, świat obrazu to czołówka posiadająca coś takiego jak "wspólny mianownik" (wiemy z matematyki, że dodaje się ułamki aby zrobić to dobrze, o wspólnych mianownikach). Ale już 5klatekkompletnie nie nadaje się do tego zestawienia - a już 100 razy bardziej nadaje się optyczne :) 5klatek w zestawieniu - to żart ? Co ma wspólnego ta strona choćby z fotopolis czy świat obrazu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może powtórzę, mój tekst miał traktować świadomie tylko i wyłącznie o portalach piszących o FOTOGRAFII, a nie o portalach mówiących o sprzęcie, czy forach i galeriach. Być może kiedyś o galeriach i forach napiszę. Wybór portali był oczywiście subiektywny, ale pominięcie optycznych.pl świadome, bo nie mieścił się ten portal w metodologii artykułu. Przedstawiłem portale, które traktują fotografię jako również podmiot dziedziny sztuki, a nie sprowadzają ją tylko i wyłącznie do sprzętu, jego testów i porównań. Mam świadomość (doświadczenie życiowe), że nie przekonałem, ale uznałem, że warto ostatni już raz spróbować.
Jeżeli Panie Jakubie, jeżeli traktuje Pan Fotopolis, FOTO, Świat obrazu czy 5 klatek jako "marginalne", to rzeczywiście dalsza wymiana poglądów jest bezsensowna. Niemniej dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesławie - też bym dodał forum "canon-board.info" gdyż to meeega kopalnia wiedzy. No ale to forum, nie portal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu możemy popłynąć - bo portali foto i ciekawych stron jest wiele. Twój tekst autorze, to tak jak by ktoś pisał o rynku wydawniczym w Polsce z ukierunkowaniem na dzienniki, i zapomniał wspomnieć o np. gazecie wyborczej :) To porównanie jest troszkę na wyrost, bo optyczne.pl nie jest tak silne w portalach foto jak wyborcza w dziennikach. Ale pominięcie tego akurat portalu "a" napisanie o innych których pozycja jest marginalna - nie świadczy moim zdaniem o profesjonalnym podejściu. No ale to "dziennikarstwo obywatelskie" ... I nawet jak napisałeś autorze, że świadomie nie wspomniałeś o tym portalu, to nie broni Cię to ani o jotę. Cóż by to był za "autorski" i subiektywny tekst o o rynku wydawniczym w Polsce z ukierunkowaniem na dzienniki, - jeśli autor nie wspomni o tej wyborczej. Wiesz, można w sumie wszystko. Dobra .. bo jeszcze zaraz mi ktoś zarzuci że mam wujka w optyczne. A to po prostu nie do końca rzetelny tekst napisałeś. I tyle. I życzę mniej subiektywnych tekstów w przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E no, Kolego! a optyczne.pl - dużo ciekawostek i fajnych testów
Dodałbym do Twojego subiektywnego wyboru jeszcze ten popularny wortal (popieram Jakuba Z).

Niezły też (oczywiści subiektywnie):
fotomargines.pl
i mój bardzo subiektywny wybór: canon-board.info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakubie Zowsik zważ, że przedstawiłem portale i gazety mówiące o fotografii w szerszym tego słowa znaczeniu, a nie skupiające się tylko i wyłącznie na sprzęcie jak optyczne.pl. Zanim komuś coś zarzucisz właściwie odczytaj istotę zagadnienia. Pominąłem świadomie także wszelkiego rodzaju fotograficzne galerie internetowe, bo o nie o nich traktował materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.