Facebook Google+ Twitter

Internetowi naziści na YouTube

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-13 19:38

Dość dawno temu, będzie już ze dwa lata, w mediach pojawiła się informacja, że na popularnym serwisie internetowym YouTube znajduje się pełno filmów propagujących nazizm. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło?

 / Fot. YoutubeNiestety nie. Filmy propagujące zbrodnicze ideologie nadal znajdują się w serwisie, i co najgorsze, chyba całkiem nieźle się mają. Wystarczy wpisać nazwę którejś popularnej kapeli propagującej nazizm i pochodne, by uzyskać ogromną liczbę wyników. Mamy ogromny wybór zespołów polskich i zagranicznych. Można też wpisać w wyszukiwarce Waffen SS. Na pewno znajdziemy filmy, które są swoistym hołdem dla tej organizacji.

Oto jeden ze znalezionych przeze mnie tytułów: "Waffen-SS Tributo 卐ϟϟ" . Ciekawy, czyż nie? Ciekawa jest również treść filmu. Przedstawia zdjęcia z czasów II wojny światowej, na których to widzimy niemieckich żołnierzy. Wszystko okraszone pompatyczną muzyką. Niby nic takiego, ale komentarze pod spodem dają do myślenia: „DEM DEUTSCHEN VOLKE... SIEG HEILϟϟ”, „Sieg Heil from Mexico ϟϟ”. Film został upubliczniony przez użytkownika z Włoch. Nie jest to, oczywiście, odosobniony przypadek.Nasze, polskie podwórko, również prezentuje się okazale. Żeby nie powiedzieć bardzo okazale. Zespoły twierdzące, że dumnie reprezentują scenę RAC (Rock Against Communism - Rock Przeciwko Komunizmowi), są w większości niczym innym jak neonazistowskimi kapelami. Boli fakt, że również one gloryfikują w swych tekstach Waffen SS, co nie przeszkadza w im w kolejnej piosence śpiewać o bohaterach walczących w 1939 roku nad Bzurą.

Nie jest problemem znalezienie filmów pokazujących „siłę” skinheadów, palenie flag Izraela, nazistowskie manifestacje. Wszystko oczywiście okraszone odpowiednią muzyką odpowiednich zespołów, niestety też polskich. Istnieje oczywiście opcja zgłoszenia filmu łamiącego zasady serwisu, jednak użytkownicy chyba nie korzystają z niej zbyt często. Problem ten nie dotyczy jedynie YouTube. Utwory zespołów wiązanych z neonazizmem znajdują się również na innych serwisach, np. Wrzuta. A oto wycinek z "Wytycznych dla społeczności YouTube":

 / Fot. YouTube„Popieramy wolność słowa i bronimy prawa do wyrażania niepopularnych opinii. Jednak nie zezwalamy na wyrażanie nienawiści (wypowiedzi atakujące lub poniżające grupy ludzi z powodu ich rasy lub przynależności etnicznej, wiary, niepełnosprawności, płci, wieku, przeszłości wojskowej, orientacji seksualnej czy orientacji płciowej).”

Czy YouTube nie zezwala? Dyskutowałbym. Oto linki do filmów o których pisałem: Pierwszy, Drugi, Piosenka, Trzeci, Czwarty - by obejrzeć ten film, chyba trzeba być zarejestrowanym na YouTube jako mieszkaniec innego kraju niż Polska. Mnie na „polskim” koncie nie chciało się to włączyć.
Piąty

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.07.2009 22:52

Witam. Oczywiście, że nie. Wystarczy wejść na stronę internetową pierwszej lepszej grupy zajmującej się rekonstrukcją historyczną i znajdzie się tam oświadczenie, że nie propagują żadnej ideologii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2009 20:43

Mam pytanie do autora, a mianowicie czy na podanym linku grupa miłośników też ma być uznana jako propagatorzy nazizmu? link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.