Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1646 miejsce

Internetowy bilans rozwoju. Pielęgniarka prosiła o nagie zdjęcia

Policja zachęca rodziców i opiekunów do rozmów o różnych zagrożeniach. Zainteresowania się, które strony internetowe odwiedzają ich dzieci oraz inteligentnego monitorowania treści przesyłanych za pośrednictwem portali społecznościowych.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie zatrzymali w Łodzi, 30-letniego mężczyznę - poinformowała rzeczniczka KWP w Lublinie nadkom. Renata Laszczka-Rusek. - Łodzianin zatrzymany został w związku z podejrzeniem nakłaniania małoletnich za pomocą Internetu do wykonania innej czynności seksualnej.

Sygnał o niepokojących próbach nawiązania kontaktu z małoletnimi policjanci otrzymali od rodziców jednej z dziewczynek, którą opiekuńcza siostra zachęcała do poddania się internetowym badaniom lekarskim i ocenie stopnia rozwoju fizycznego.

Mundurowi monitorując sieć i weryfikując otrzymane informacje dotarli do rzekomej pielęgniarki.

- Jak wynika z naszych ustaleń, mężczyzna za pośrednictwem popularnego portalu kontaktował się z dziećmi ze szkół  / Fot. Archiwum KWP Lublinpodstawowych m.in. z Lublina – dodała nadkom. Renata Laszczyka-Rusek.

Podawał się za pielęgniarkę i pod pretekstem bilansu 10-latka prosił, by nieletni zrobili sobie zdjęcia okolic intymnych, a następnie przesyłali je za pośrednictwem Internetu.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli: telefon, dysk i komputer należący do 30-latka.

 / Fot. J. Kirzyński/ zdj. ilustracyjneNakłanianie małoletnich za pomocą Internetu do wykonania innej czynności seksualnej zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Krzysztof K. znany jest lubelskim policjantom.

W kwietniu 2015 roku był już przez nich zatrzymywany. Wówczas, również podając się za pielęgniarkę, nawiązał kontakt m.in. z małoletnią mieszkanką powiatu chełmskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.