Facebook Google+ Twitter

Internetowy hazard prześladowany w USA

Odkąd internetowy hazard został zabroniony w Stanach Zjednoczonych w 2006 r,. pokerowi potentaci, wyceniający rynek na ponad kilkaset miliardów, starają się przeróżnymi sposobami obejść prawo.

Royal straight flush of hearts/ Crative Common 2.0 / Fot. Tage Olsin, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Royal_straight_flush.jpg&filetimestamp=20070709130117Próbowano już wielu metod, włączając nawet lokowanie wszystkich operacji w rajach podatkowych. Amerykańskie prawo stanowczo zabrania bowiem nie tylko samego grania na pieniądze w sieci - prawodawca poszedł w tej kwestii dużo dalej. Wszelkie instytucje finansowe mają zakaz realizowania jakichkolwiek płatności za hazard za pomocą kart kredytowych, przelewów elektronicznych oraz czeków. Zakaz gier i zakładów za pieniądze przez internet został w USA mocno skrytykowany zarówno przez Międzynarodową Organizację Handlu, jak i niektórych ustawodawców, którzy pragnęliby legalizacji tego interesu w sieci.

Hazard w sieci miał się całkiem dobrze do ubiegłego tygodnia. Wtedy to władze zablokowały 3 największe światowe witryny dla mieszkańców swego kraju.

Portale PokerStars, Full Tilt Poker i Absolut Poker zostały unieruchomione tylko dla użytkowników z terytorium USA. 11 osób zostało oskarżonych o defraudacje, marnotrawstwo pieniędzy oraz nielegalny hazard.

Prokurator Południowego Dystryktu Nowego Jorku zapewnił, że witryny pokerstars.com i fulltiltpoker.com zostały już odblokowane, aby pozwolić graczom na wypłatę wpłaconych środków. Urzędnicy pracują nad tym, aby udało się odzyskać wszystkie przelane przez graczy pieniądze.

W chwili obecnej już dwie firmy zgodziły się na nieoferowanie hazardu za gotówkę. Użytkownikom pozostanie jedynie gra dla samej przyjemności. W dalszym ciągu przedsiębiorstwa mają możliwość prowadzenia pokera w sieci dla graczy z innych państw.

Źródło:
www.independent.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.