Facebook Google+ Twitter

Internetowy nagrobek – znak nowych czasów?

W internecie pojawiły się wirtualne cmentarze. Swoje groby mają tu najbardziej znane postacie naszych czasów. Liczba wirtualnych nagrobków stale rośnie, a realne serwisy cieszą się coraz większą popularnością.

fot. Paweł WężykPamiętam jak rok temu jeden z takich serwisów rozpoczął swoją kampanię reklamową. Ludzie mieli mieszane uczucia. Internetowy grób? To jakaś farsa! – krzyczeli. Wówczas postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej o tego typu cmentarzach. Oczywiście w pierwszej kolejności szukałem jakiś informacji na stronach internetowych. Znalazłem dwa tego typu portale i okazało się, że ich twórcy potraktowali sprawę bardzo poważnie. Serwisy są profesjonalnie zrobione, a oferta skierowana do ludzi, którzy na przykład wyjechali za granicę z różnych powodów i nie mogą pielęgnować grobów bliskich. Taki serwis w jakiś sposób ma rekompensować im tę nieobecność.

Jakie mamy możliwości, wstawiając do serwisu nagrobek? Przede wszystkim możemy stworzyć epitafium, umieścić życiorys, wiersze i zdjęcia zmarłego. Jest też księga kondolencyjna, którą udostępniamy najbliższej rodzinie. Założenie internetowego nagrobka jest bezpłatne. Można nawet zapalić na nim świeczkę. Niestety, nie za darmo – jeżeli chcemy, by świeciła się przez tydzień, to za usługę zapłacimy 1zł plus vat.

Wirtualne cmentarze zyskały ogromną popularność. Odwiedza je wielu internautów. Swoje nagrobki mają m.in. Papież Jan Paweł II, Hanna Bielicka, Marek Grechuta i wiele innych osób zmarłych, a bliskich naszym sercom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Artykuł podsumowujący:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, ja chciałbym jakies przykładowe cmentarzyska zobaczyć. Ale pomysł moim zdaniem świetny, nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, tylko klikasz z rodziną na adresik i podstronkę i masz. Czyste sumienie. Poza tym, dzięki kilku patchom i nakładkom, możliwe będą wskrzeszania internetowych zmarłych na krótkie posiedzenia z rodziną. Rewelacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie przykłady?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe. I śmieszne, jak ludzie lubią się oszukiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.