Facebook Google+ Twitter

Internetowy oszust zatrzymany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 10:26

Śląska policja zatrzymała 28-latka z Gliwic, który nielegalnie pozyskiwał pieniądze w drodze tzw. „phishingu", czyli zdobywania hasła, czy szczegółów karty kredytowej. Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił w ten sposób jeden z ogólnopolskich banków.

Mężczyzna został zatrzymany w momencie, kiedy próbował wypłacić nielegalnie pozyskane pieniądze. Techniki pishingu wykorzystują przestępcy internetowi. Zazwyczaj wysyłają oni spam do dużej liczby potencjalnych ofiar, kierując je na stronę w sieci, która udaje rzeczywisty bank internetowy, a tak na prawdę przechwytuje wpisywane tam informacje.

Zatrzymany gliwiczanin - jak ustalili policjanci - w ciągu kilku miesięcy założył wiele kont w różnych bankach w Polsce, na które trafiały pieniądze z phishingu. Następnie przekazywał je na kolejne konta banków, znajdujących się także poza granicami Polski. W przestępczą działalność dał się wciągnąć przyjmując „ofertę pracy", zawartą w wiadomości e-mail, w której zaproponowano mu pośrednictwo w transferze pieniędzy.

28-latek usłyszał zarzuty pośredniczenia w obrocie pieniędzmi, pochodzących z przestępstwa. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.