Facebook Google+ Twitter

Internetowy system rozkładu jazdy PKP wymaga poprawek?

Chcesz odnaleźć interesujące Cię połączenie kolejowe? Może się okazać, że nie będzie to takie proste. PKP mogła zapomnieć o wprowadzeniu do internetowej bazy rozkładów docelową stację. W zamian zaproponuje Ci przejażdżkę... do innego województwa.

Logo Grupy PKP / Fot. Fot. PKPPodróż pociągiem, to przede wszystkim oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Na co dzień nie korzystam z tego środka lokomocji, ale postanowiłem sprawdzić, ile osobowych składów dziennie obsługuje zapomniana przez świat, a najbliższa mi topografią stacja - Rząsawa.

Kiedyś na tę stację dojeżdżały grupy robotników zatrudnionych w pobliskich zakładach przemysłowych. Nie było wówczas innego połączenia. Aktualnie ze stacji Rząsawa korzystają jedynie jej pracownicy i pojedyncze osoby, które dojeżdżają pociągiem do pracy z odległych wiosek.

Ku mojemu zdziwieniu, Polskie Koleje Państwowe także zapomniały o tej stacji i to dosłownie! W najnowszej wersji internetowego rozkładu jazdy na stronie PKP nie ma stacji Rząsawa. W zamian, system proponuje nam podróż do innego województwa. Ot, tak. Np. do Chrząstowic (woj. opolskie) lub Gąsawy Plebańskiej (woj. mazowieckie).

W związku z tymi nieścisłościami wystosowałem zapytanie do Telekomunikacji Kolejowej, która odpowiada za udostępnianie rozkładu jazdy. Zapytałem dlaczego PKP pominęła w publikacji maleńką stację? Pomyślałem, że być może wszystkie małe, niecieszące się popularnością przystanki, nie są uwzględniane w ogólnopolskim rozkładzie jazdy...
- Rzeczywiście nie ma w naszym serwisie miejscowości Rząsawa, a powinna być. Prawdopodobnie podczas jakiejś aktualizacji bazy została pominięta - poinformowała Wiadomości24.pl Alicja Kozłowska z Telekomunikacji Kolejowej. Naczelnik Wydziału Marketingu zapewniła mnie, że jutro system zostanie zaktualizowany.
Czy "zaktualizowany" nowy rozkład jazdy PKP, zawiera inne luki? Czas pokaże.

***
Stacja Rząsawa - mały jednoperonowy dworzec kolejowy zbudowany w latach 40. (?) XX w. Dworzec został zlokalizowany w niewielkim okręgu przemysłowym, tuż przy granicy z Częstochową. W latach 80. doprowadzono linię miejską MPK nr 14 z częstochowskiej dzielnicy Rząsawa (okręg, wraz ze stacją do dnia dzisiejszego znajduje się poza granicami miasta) pod sam dworzec kolejowy. To doprowadziło do upadku stacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak u Barei, "z okazji wystawy - podróż koleją skraca czas - dworzec kolejowy będzie nieczynny przez miesiąc" :)))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podróż pociągiem, to przede wszystkim oszczędność czasu i bezpieczeństwo." - ściema.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.