Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Internetowy system rozkładu jazdy PKP wymaga poprawek?

Redakcja
Logo Grupy PKP
Logo Grupy PKP Fot. PKP
Chcesz odnaleźć interesujące Cię połączenie kolejowe? Może się okazać, że nie będzie to takie proste. PKP mogła zapomnieć o wprowadzeniu do internetowej bazy rozkładów docelową stację. W zamian zaproponuje Ci przejażdżkę... do innego województwa.

Podróż pociągiem, to przede wszystkim oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Na co dzień nie korzystam z tego środka lokomocji, ale postanowiłem sprawdzić, ile osobowych składów dziennie obsługuje zapomniana przez świat, a najbliższa mi topografią stacja - Rząsawa.

Kiedyś na tę stację dojeżdżały grupy robotników zatrudnionych w pobliskich zakładach przemysłowych. Nie było wówczas innego połączenia. Aktualnie ze stacji Rząsawa korzystają jedynie jej pracownicy i pojedyncze osoby, które dojeżdżają pociągiem do pracy z odległych wiosek.

Ku mojemu zdziwieniu, Polskie Koleje Państwowe także zapomniały o tej stacji i to dosłownie! W najnowszej wersji internetowego rozkładu jazdy na stronie

PKP

nie ma stacji Rząsawa. W zamian, system proponuje nam podróż do innego województwa. Ot, tak. Np. do Chrząstowic (woj. opolskie) lub Gąsawy Plebańskiej (woj. mazowieckie).

W związku z tymi nieścisłościami wystosowałem zapytanie do Telekomunikacji Kolejowej, która odpowiada za udostępnianie rozkładu jazdy. Zapytałem dlaczego PKP pominęła w publikacji maleńką stację? Pomyślałem, że być może wszystkie małe, niecieszące się popularnością przystanki, nie są uwzględniane w ogólnopolskim rozkładzie jazdy...
- Rzeczywiście nie ma w naszym serwisie miejscowości Rząsawa, a powinna być. Prawdopodobnie podczas jakiejś aktualizacji bazy została pominięta - poinformowała Wiadomości24.pl Alicja Kozłowska z Telekomunikacji Kolejowej. Naczelnik Wydziału Marketingu zapewniła mnie, że jutro system zostanie zaktualizowany.
Czy "zaktualizowany" nowy rozkład jazdy PKP, zawiera inne luki? Czas pokaże.

***
Stacja Rząsawa - mały jednoperonowy dworzec kolejowy zbudowany w latach 40. (?) XX w. Dworzec został zlokalizowany w niewielkim okręgu przemysłowym, tuż przy granicy z Częstochową. W latach 80. doprowadzono linię miejską MPK nr 14 z częstochowskiej dzielnicy Rząsawa (okręg, wraz ze stacją do dnia dzisiejszego znajduje się poza granicami miasta) pod sam dworzec kolejowy. To doprowadziło do upadku stacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto