Facebook Google+ Twitter

Interpol zatrzymał podejrzanych o "Anonimowe" ataki

Policja aresztowała 25 osób podejrzewanych o działalność w grupie Anonymous. Zatrzymania miały miejsce w Europie i Ameryce Południowej. Położą kres działalności Anonimowych?

Cztery osoby zostały zatrzymane w Hiszpanii, dziesięć w Argentynie, sześć w Chile, a pięcioro w Kolumbii. To efekt akcji policyjnej "Unmask", która jest częścią większej operacji wymierzonej w hakerów.

Zatrzymani, w wieku od 16 do 40 lat, to efekt około 40 przeszukań w 15 miastach różnych krajów. Zabezpieczono przy tym ponad 250 urządzeń komputerowych i telefonów, a także karty płatnicze i gotówkę. Jednym z aresztowanych jest najprawdopodobniej aktywniejszy z członków Anonymous, znany jako "Thunder" i "Pacotron". Jego działania były szczególnie odczuwalne w Hiszpanii i Ameryce Południowej. Zlokalizowano też dwa serwery na terenie Bułgarii i Czech, który służyły działaniom "Anonimowych".

Dyrektor wykonawczy Interpolu, Bernd Rossbach oznajmił: "Ta operacja pokazuje, że zbrodnia w wirtualnym świecie niesie z sobą realne konsekwencje dla uwikłanych w nią oraz, że internet nie może być bezpiecznym miejscem dla przestępczej działalności, bez względu na to, gdzie się znajduje i jakie ma cele." - podaje strona internetowa Interpolu.

Akcja policji rozpoczęła się w połowie lutego, po tym jak zaatakowane zostały strony i serwery hiszpańskich partii politycznych i parlamentarzystów, kolumbijskiego ministerstwa obrony, chilijskiej firmy energetycznej oraz Biblioteka Narodowa tego kraju i wiele innych.

Niewykluczone, że doszło już do odwetu ze strony Anonimowych. Interpol nie potwierdził, ani nie skomentował tych doniesień. Na portalu społecznościowym Twitter pojawił się jednak komunikat: "TANGO DOWN II $)$ Interpol, # Anonymous is not a criminal organization."

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.