Facebook Google+ Twitter

Interpol znów zagra w Polsce

Niegdysiejsza perła w koronie nowojorskiej alternatywnej muzyki, pojawi się na tegorocznym Coke Live Festivalu. Organizatorzy ujawnili pierwsze zaproszone zespoły.

 / Fot. The KooksInterpol to zespół z czternastoletnim stażem i prawie dziesięcioletnią historią od czasu wydania debiutanckiego albumu "Turn on the Bright Lights". Tą płytą przypomnieli spuściznę po Joy Division i zapoczątkowali modę na post-post-punka, chłodne i mało optymistyczne granie, które podjęły dziesiątki kolejnych zespołów, z uwielbianym w Polsce Editors na czele. Dwa lata po debiucie, w 2004 roku, udało im się artystycznie zadowolić słuchaczy kolejnym krążkiem - "Antics", by później spadać prosto w przepaść przy okazji "Our Love to Admire" (wydawało się wówczas, że gorzej być nie może) i wreszcie "Interpol", płytą wydaną w 2010 roku, która udowodniła, że spadek formy jednak wciąż jest u nich możliwy.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy / Fot. InterpolJakkolwiek konsternujące mogą być ich muzyczne dokonania, z biegiem czasu wiele osób przyciąga do Interpolu wiara w umiejętności, w piękne kompozycje sprzed kilku lat, nastoletnia nostalgia. Paul Banks być może chowa w swoim rękawie jakieś asy, które 19 sierpnia kupią na nowo nasze umysły.

White Lies, którzy wystąpią obok Interpolu 19 sierpnia na krakowskim festiwalu, odnieśli sukces właśnie poprzez bawienie się konwencją zapoczątkowaną przez tenże zespół. Spróbowali  / Fot. White Liespołączyć estetykę luźniejszego i łatwiejszego indie-rocka z post-punkowym chłodem. Odnieśli niebywały sukces w 2009 roku albumem "To Lose My Life..." i od tamtej pory dość często pojawiają się nad Wisłą, karmiąc dźwiękami publiczność. W tym roku przywożą ze sobą świeży materiał z "Ritual", płyty kontynuującej to, co dla White Lies charakterystyczne.

Dwa lata po pierwszym występie w Gdyni wracają do nas także The Kooks, którzy pracują nad nowym materiałem i zapowiadają jego premierę właśnie na wakacje. Fanów delikatnego, niewinnego indie-rocka z akustycznymi i folkowymi elementami nie może zabraknąć na tym  / Fot. You Me At 6koncercie (również 19 sierpnia).

Pierwszy raz natomiast będzie można zobaczyć brytyjską formację You Me At Six. Zespół istnieje od siedmiu lat i ma za sobą spory komercyjny sukces oraz kilka występów u boku Paramore, New Found Glory czy Fall Out Boy. Przygotujcie się na silną dawkę punkowych riffów.

Bilety wkrótce pojawią się w sprzedaży - zachęcam do zaglądania na stronę http://livefestival.pl/ gdzie znajdują się wszystkie informacje o wydarzeniu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

szkoda że najłatwiejszą formą oglądania zespołów są festiwale, z drugiej strony ryzyko związane ze słabym koncertem może być zniwelowane czymś innym, dobrym:) I nie ma niesmaku po zmarnowanej stówce. Choć trzymam za nich kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kefalia
  • Kefalia
  • 08.04.2011 16:47

Jeśli tak to interpretujesz to jak najbardziej się z tym zgadzam! Szkoda, że grają tylko na Coke'u, mogliby przyjechać w ramach trasy koncertowej na oddzielne granie, nieprawdaż? ;) Ale jak przysłowie mówi: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten post-post-punk to skojarzenie raczej w cudzysłowie niż rzeczywista szufladka, nurt jako taki nie istnieje, a sam post-punk ma długą historię i trochę różną estetykę od tego co gra Interpol. Z drugiej strony mam wciąż za duży szacunek do Banksa żeby upychać ich w tak nijaką grupę jak "indie", które moim zdaniem od kilku dobrych lat nic już nie znaczy. Pozostałabym bezpiecznie przy muzyce alternatywnej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kefalia
  • Kefalia
  • 07.04.2011 23:37

Zespół Interpol chyba należy do nurtu indie rock, a nie post- post- punk (o ile taki nurt muzyczny w ogóle istnieje), czy jednak się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.