Facebook Google+ Twitter

Interstellar w wersji DVD i Blue-ray dostępny w sprzedaży. Wraz z filmem świetne dodatki

31 marca zadebiutował na Blu-ray i DVD film "Interstellar" Christophera Nolana. W sieci znajdziemy przewodnik po naukowych problemach, które poruszone zostały w filmie. To przedsmak bonusów, jakie znajdą w wydaniu płytowym miłośnicy filmu.

 / Fot. materiały prasowe"Interstellar" to epicka historia o zagrożonej wyginięciem ludzkości. Jej najznamienitsi przedstawiciele szukają w kosmosie miejsc, które mogą posłużyć, jako przyszłe kolonie. Film to także próba filmowego ujęcia naukowych zagadnień nurtujących ludzkość. Na stronie filmu poruszono wątki związane z teorią opracowaną przez fizyka i koproducenta filmu Kipa Thorne'a.

W multimedialnej prezentacji pokazane zostały z naukowego punktu widzenia problemy, z którymi zmagali się bohaterowie filmu. Wśród nich wymienić można rdzę źdźbłową, która niszczyła uprawy zbóż i pustynnienie gruntu. Mieszkańcom naszej planety groził głód i śmierć. Odpowiedzią na kryzys miała być podróż w głęboki kosmos, a okazją tajemniczy tunel czasoprzestrzenny, który pojawił się w okolicach Saturna. Pozwolił on bohaterom udać się w odległą podróż, nierealną w standardowych warunkach.

Tunel otworzył drogę do trzech egzoplanet, znajdujących się poza naszym układem. Twórcy "Interstellar" stawiają pytanie o możliwość ich kolonizacji. Na stronie znajdziemy również wyjaśnienie zagadki jednej z nich. Wodnej planety, na której formowały się fale kilka razy wyższe niż Empire State Building. Poruszone zostały też elementarne zagadnienia: prędkości światła, czasoprzestrzeni, grawitacji i wreszcie czarnych dziur. Przewodnik (w języku angielskim) zawiera diagramy, które w prosty sposób oswajają internautę ze skomplikowanymi problemami.

O tym, że "Interstellar" nie jest tylko filmową historią o podboju kosmosu mogą wkrótce przekonać się sami naukowcy. Zespół, który przygotował efekty wizualne do filmu "Interstellar" opublikował pracę naukową, w której opisał kod komputerowy wykorzystany do stworzenia gigantycznej czarnej dziury o nazwie Gargantua i tunelu czasoprzestrzennego. Praca specjalistów od efektów specjalnych może zostać wykorzystana przez astrofizyków do tworzenia komputerowych modeli czarnych dziur.

Czytaj także: Astronauci przebywać będą rok na ISS. Naukowcy zbadają, jak zachowuje się organizm długotrwale przebywający w kosmosie


"Interstellar" na Blu-ray™ i DVD debiutuje 31 marca. Na płytach z wydań DVD i Blu-ray™ obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne - czytamy na stronie dystrybutora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.