Facebook Google+ Twitter

Interwencja - recenzja powieści Robina Cooka

Czy odkrycie ossuarium sprzed dwóch tysięcy lat może zaważyć na postrzeganiu świata i zburzyć panujący w nim porządek? Tego dowiemy się po przeczytaniu najnowszej książki Robina Cooka.

Okładka / Fot. RebisUkazała się kolejna książka Robina Cooka, uznanego za mistrza thrillera medycznego. Tym razem poznajemy przyjaciół z przeszłości Jacka Stapletona, jednego z anatomopatologów Inspektoratu Medycyny Sądowej. Ich pojawienie się po 30-letniej przerwie nie wróży nic dobrego. Jednym z nich jest Shawn - archeolog, drugim James - arcybiskup stanu Nowy Jork. Pierwszy dokonuje niezwykłego odkrycia, które może zaważyć na wierze chrześcijańskiej, zaś drugi próbuje mu w tym przeszkodzić. I obaj proszą Jacka o pomoc.

W książce tej przeplatają się w dwa wątki - religijny i medyczny. Cook poruszył niezwykle kontrowersyjny temat, jakim jest odkrycie ossuarium sprzed dwóch tysięcy lat, które może wstrząsnąć chrześcijańskim światem. Konsekwencje, jakie może przynieść są niewyobrażalne. Drugim ważnym tematem jest medycyna alternatywna, która, jak się okazuje, zamiast pomóc pacjentowi może mu jedynie zaszkodzić. Jack postanawia z początku walczyć z tymi praktykami, jednak wkrótce jego głowę zaprząta inny - poważniejszy problem.

Powieść pod koniec zostaje zdominowana przez wątek religijny, przez co miłośnicy thrillera medycznego mogą poczuć się lekko zawiedzeni. Cook rekompensuje ten mały mankament, zaskakującym zakończeniem. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony i czytelnik zastanawia się, czy owo odkrycie wyjdzie na jaw i zburzy panujący w świecie porządek. Nic więcej nie napiszę, bo zepsułabym zabawę czytającym.

Na marginesie dodam, że "Interwencja" jest kolejną książką z cyklu o parze patomorfologów - Laurie Montgomery i Jacku Stapletonie. Na cykl składają się: "Oślepienie", "Zaraza", "Chromosom 6", "Nosiciel", "Marker", "Kryzys", "Czynnik krytyczny" i "Ciało obce". Jak w poprzednich powieściach z serii, również w tej nie zabraknie opisów sekcji zwłok. Warto o tym wspomnieć, jeśli ktoś jest wrażliwy. Najlepiej wtedy omijać te strony i przejść do innego wątku. Cook jak zwykle opisuje wszystko z detalami i robi to niezwykle realistycznie. Nic dziwnego jest z zawodu lekarzem, a pisanie to jego pasja.

Więcej o tym niezwykłym pisarzu w moim artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz przeglądam Pani artykuły, ponieważ wydaje się mi że niektóre przeoczyłem. Jeżeli dana osoba jest moim znajomym, to w chwilach wolnego czasu przeglądam. Pani artykuły i recenzje można czytać po 10 razy i człowiek nie znudzi się. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka jest r e w e l a c y j n a :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bardzo lubię Cooka - książki trzymające w napięciu do ostatniej strony. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to zbyt mocne wrażenia. Umie Pani wyszukiwać dobre smakołyki na wzmocnienie ciała i duszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.