Facebook Google+ Twitter

Interwencje przeciw biurokracji

Walka z patologiami władzy jest w naszych rękach!!!

Szanowni Państwo,

Rzeczpospolita Polska w relacji państwowych instytucji z obywatelami RP nadal pozostaje państwem dalece niedoskonałym. W kraju nad Wisłą zbyt często funkcjonuje zasada charakterystyczna dla minionej, PRL-owskiej epoki, a mianowicie « urzędnik nasz Pan ».
Trzy zjawiska o niemal patologicznym charakterze, bardzo często występujące w Polsce, powodują, iż polski obywatel znajduje się w niezwykle ciężkim położeniu, kiedy wchodzi w kontakt z polskim państwem i jego przedstawicielami. Zjawiska, o których mowa to:
1) Kulejący wymiar sprawiedliwości, który najczęściej charakteryzuje się przewlekłością procedur;
2) Nieefektywna administracja publiczna;
3) „Wszechmogący”, niekompetentni i nieponoszący odpowiedzialności za swoje błędy urzędnicy.
Polskie państwo ma bardzo poważny problem z przyznaniem się do błędów i niedopatrzeń swoich przedstawicieli. Mówiąc wprost, kiedy dochodzi do zaniechań czy uchybień urzędniczych, obywatel RP jest bezradny, ponieważ uznanie błędów i zadośćuczynienie za nie, przychodzą polskiemu państwu i podległym mu instytucjom z bardzo wielkim trudem. Kiedy obywatel staje się ofiarą niekompetencji, niedopatrzenia, błędu czy wręcz przestępstwa urzędniczego, wtedy zbyt często okazuje się, że nikt nie odpowiada za wyrządzaną mu krzywdę. Po prostu, cokolwiek by się nie stało to polski urzędnik winny być nie może, chociaż jego bezpośrednia odpowiedzialność jest bezsporna. Dlatego należy nagłaśniać przypadki poniesionych strat czy doznanych przez obywateli krzywd. Obywateli, którzy zostali pospolicie zmieleni przez aparat państwowy Rzeczpospolitej Polskiej.
Informuję Państwa, że postanowiłem rozszerzyć działalność mojego bloga, który znajduje się pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/. Od dzisiaj będę nagłaśniał przypadki rażących nadużyć urzędniczych, przykłady ewidentnej niesprawiedliwości i świadectwa doznanych, a niedostrzeżonych krzywd tych, którzy będą chcieli opowiedzieć o tym, co ich spotkało.
Jeśli ktoś z Państwa stał się ofiarą nadużyć państwa i jego przedstawicieli, jeśli spotkała Państwa niesprawiedliwość czy krzywda, jeśli odnoszą Państwo wrażenie, że znajdują się w sytuacji bez wyjścia i chcieliby Państwo nagłośnić swoją sprawę – proszę o maila z opisem tych sytuacji. Będę publikował na swoim blogu apele i relacje tych, którzy chcą się podzielić tym, czego doświadczyli czy nadal doświadczają. Wszystkim gwarantuję pełną anonimowość!
Jeśli chcą Państwo nagłośnić to, z czym nie potrafią samemu sobie poradzić, jeśli chcą Państwo zaapelować o wsparcie bądź o pomoc, proszę o przesłanie listu na mój adres mailowy:

zbyszek.stefanik@gmail.com

Walka z patologiami władzy jest w naszych rękach!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taka inicjatywa własna w kraju "myśliwych" jest zawsze godna uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.