Facebook Google+ Twitter

"Intruz" Magnusa von Horna z Tarnowską Nagrodą Filmową

Koncertem muzyki filmowej Waldemara Kazaneckiego zakończył się 30 kwietnia 2016 r. Festiwal Wybranych Polskich Filmów Fabularnych - Tarnowska Nagroda Filmowa, który od 30 lat odbywa się w Tarnowie.

Kadr z filmu Intruz Magnusa von Horna. / Fot. materiał prasowyO Nagrodę Grand Prix - Statuetkę Maszkarona, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury Młodzieżowego ubiegało się 12 filmów fabularnych ocenianych przez profesjonalne jury pod przewodnictwem Jerzego Stuhra i 17 bajek podlegających ocenie jury złożonego z wychowanków tarnowskich szkół i przedszkoli. To ostatnie gremium nagrodziło statuetką "Maszki" bajkę "Mały rycerz" z serii "Kuba i Śruba" w reżyserii Bronisława Zemana i Andrzeja Orzechowskiego.

Główną nagrodę tarnowskiego festiwalu Grand Prix i Statuetkę "Maszkarona" otrzymał film Magnusa von Horna "Intruz". Jury doceniło uniwersalność tej opowieści o wyzwalaniu i przenoszeniu się zła. Debiutancki film von Horna otrzymał też nagrodę jury młodzieżowego (statuetka "Kamerzysta") za oryginalną formę filmową, konsekwencję w prowadzeniu narracji oraz nieoczywistość w przedstawieniu dylematów i relacji pomiędzy bohaterami w filmie.

Nagrodę specjalną jury 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej przyznało Michałowi Rogalskiemu, scenarzyście i reżyserowi filmu "Letnie przesilenie". Najwyższą ocenę publiczności festiwalu w Tarnowie i statuetkę "Publika" uzyskał obraz Kingi Dębskiej "Moje córki krowy". Podczas gali wieńczącej tegoroczną Tarnowską Nagrodę Filmową nagrodzono również za całokształt twórczości i wkład w polską kinematografię Witolda Sobocińskiego, wybitnego operatora filmowego (m.in. "Wesele", "Ziemia obiecana", "Sanatorium pod Klepsydrą").

Projekcjom filmowym w Tarnowie towarzyszyły koncerty Włodka Pawlika, Motion Trio z muzyką filmową Jerzego Matuszkiewicza, Krzysztofa Komedy i Krzysztofa Pendereckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.