Facebook Google+ Twitter

"Intrygantka" i "Chaos w zakonie" już w księgarniach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-09 13:45

Właśnie trafiły na rynek dwie książki, które na pewno ucieszą miłośników powieści historycznej. Są to "Intrygantka" Ben Pastor i "Chaos w zakonie" Jacka Whyte'a.

 / Fot. RebisPierwsza z nich, to "Intrygantka" autorstwa Ben Pastor. To drugi tom serii z Eliuszem Spartianusem w roli głównej. Wcześniej nakładem Rebisu ukazał się "Złodziej wody" tej autorki.

Zima 304 roku. Eliusz Spartianus, wysłany przez cesarza z delikatną misją do jednego ze współwładców, rezydującego w Trewirze, dowiaduje się, że działa tam chrześcijański kaznodzieja-cudotwórca, Agnus. Znany jako „krzesiciel ognia”, z pomocą diakonisy Kasty przywrócił niedawno do życia pewnego człowieka. Próbując dojść prawdy ukrytej za tym rzekomym cudem, Eliusz odkrywa, że człowiek, który wstał z martwych, został właśnie… zamordowany.

Ambitni władcy, tajemniczy cudotwórcy, religijni radykałowie, konkubiny, w przyszłości mające zostać świętymi - oto bogata galeria nietuzinkowych postaci tej napisanej ze znawstwem tematu powieści historycznej, kontynuacji przygód Spartianusa opisanych w "Złodzieju wody".

Ben Pastor, urodzona we Włoszech, wykłada nauki społeczne w Vermont College w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła uznanie wojennymi powieściami kryminalnymi, których bohaterem jest żołnierz-detektyw Martin Bora. Z kolei Eliusz Spartianus, postać historyczna, zapoczątkowuje serię powieści osadzonych w ciekawym, lecz nieczęsto wykorzystywanym literacko okresie dominatu w cesarstwie rzymskim.

"Chaos w zakonie" Jacka Whyte'a

 / Fot. RebisDrugim proponowanym tytułem jest "Chaos w zakonie" Jacka Whyte’a. To ostatnia część emocjonującej trylogii historycznej o narodzinach i upadku owianego legendą zakonu templariuszy. W tym cyklu Rebis wydał "Rycerzy czerni i bieli" oraz "Honor rycerza".

13 października 1307 roku. Zakon Świątyni spotyka nagły koniec - król Filip Piękny bez ostrzeżenia wysyła swoją armię, by w ciągu jednego ranka zatrzymała wszystkich templariuszy we Francji, tudzież nasyła na nich inkwizycję. Sir William Sinclair, ostrzeżony w ostatniej chwili przez mistrza de Molaya, ucieka z Francji z legendarnym skarbem. Na pokładzie galeonów z La Rochelle wyrusza też załoga komandorii oraz… piękna baronowa.

 / Fot. RebisKiedy nadzieje na zrehabilitowanie zakonu rozwiewają się wraz z dymem po spaleniu na stosie wielkiego mistrza, Sinclair zwalnia swoich templariuszy ze ślubu posłuszeństwa papieżowi i prowadzi ich po raz ostatni do walki, aby wesprzeć króla Roberta I w bitwie o niezawisłość Szkocji. A na horyzoncie już tylko Meryka…

Jack Whyte zdobył uznanie serią „The Camulod Chronicles”, której kanwę stanowią legendy arturiańskie. Powieść o templariuszach wydano w kilkunastu krajach.

Wydawnictwo Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.