Facebook Google+ Twitter

Intuicja czy też zwykłe wspomnienie?

  • Magda J
  • Data dodania: 2011-03-06 08:24

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy zupełnie nieświadomie dociera gdzieś, a to miejsce zdaje się być nam dobrze znane, choć nigdy tu nie byliśmy. Czy doprowadziła nas tam intuicja? A może to wspomnienia z naszego poprzedniego życia?

Czy reinkarnacja istnieje? To pytanie zadawało sobie wiele osób, ale czy kiedykolwiek znaleziono dowód na prawdziwość poprzedniego życia? Otóż na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Wirginii USA profesor Ian Stevenson w latach 1957-1967 zbadał ok. 2500 dzieci, które posiadały wspomnienia z poprzednich wcieleń. Były to szczegółowe informacje takie jak nazwiska przyjaciół, opisy ulic i domów. Jego następcą został Jim Tucker, który wszystkie swoje spostrzeżenia i dowody opisał w książce pt. "Życie sprzed życia".

A co, gdyby spojrzeć na to przez pryzmat wiary chrześcijańskiej? Można by wtedy zauważyć podobieństwo między zmartwychwstaniem a reinkarnacją - ponownym wcielaniem się. Biorąc pod uwagę śmierć Chrystusa, a potem powrót do życia, trzeba zastanowić się, czy nie był to przykład takiego zjawiska.

Kiedy już dopuścimy do siebie myśl, że coś takiego istnieje, chcielibyśmy zapewne wiedzieć, jak to wygląda. Jak mamy to sobie wyobrażać? Czy to my wybieramy sobie w jakiej rodzinie przyjdziemy na świat? W hinduizmie dla przykładu reinkarnacja ściśle wiąże się z karmą - rozumianą jako przyczynę i skutek. Zatem sami dzięki swojemu działaniu decydujemy o przyszłości, nie tylko naszej, bowiem mamy też wpływ na życie innych. Według tej religii jedynie garść z nagromadzonej karmy służy jednemu istnieniu, reszta oddziałuje na innych. Po śmierci musi zostać w całości wykorzystana, aby możliwe było odrodzenie.

Trudno jest wierzyć w coś, czego nie doświadczyliśmy, ale nie wolno też twierdzić, że poglądy innych są bezpodstawne.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To powiązanie może wynikać właśnie z karmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponoć w czasie hipnozy też można się cofnąć do poprzedniego życia.

Czytałam kiedyś, że jest pewne powiązanie pomiędzy cierpieniem, a poprzednim wcieleniem jako oprawcy i tyrana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.