Facebook Google+ Twitter

"Invisible Festival", czyli "niewidzialny" festiwal w Och-teatrze

Invisible Festival - będzie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne w warszawskim Och-teatrze, poświęcone muzyce oraz tańcom duchowym i ceremonialnym z różnych kultur świata.

Dzięki Festiwalowi, publiczność zgromadzona w teatrze będzie miała niecodzienną okazję wyruszyć w podróż w zaczarowany świat muzyki i tańców duchowych i ceremonialnych. Goście usłyszą i zobaczą natchnioną sztukę z takich miejsc jak Tybet, Indie, Afryka oraz z tradycji gospel. Będzie to coś więcej niż koncert muzyki etno, czy world music. Natomiast, z pewnością stanie się - pełną interakcji, między artystą a widzem (co dodatkowo umożliwia usytuowanie sceny w środku teatru), ucztą dla oka, ucha i duszy.

Artyści, którzy zaprezentują swoją sztukę na deskach Och-teatru, poza działalnością artystyczną, praktykują jakąś formę samorozwoju jak np. medytację, czy działalność prospołeczną, co uwiarygodnia przekaz tej wyjątkowej muzyki. Muzycy cenieni są na całym świecie i, mimo licznych sprzedanych płyt i zagranych koncertów, nadal charakteryzuje ich radość dzielenia się swoją twórczością.

Podczas Invisible Festival będzie można usłyszeć grupę Tohono, we wsparciu ze strony Mamadou Dioufa (Tam Tam Project, Djolof-Man, współpraca z VOO VOO). Będzie to wędrówka w kierunku poznania tradycji Voo Doo. W mistycznej atmosferze, przesiąkniętej dźwiękami bębnów, wystąpią w swoich tradycyjnych strojach artyści z Gany i Angoli, by zaprezentować nam rytualne tańce Voo Doo.

Następną gwiazdą Festiwalu będzie Anna Przybysz, mama słynnych sióstr z zespołu Sistars, ze swoim chórem gospel. Usłyszymy nie tylko piękne, uwznioślające pieśni gospel, ale także swobodne interpretacje takich hitów muzyki rozrywkowej jak np. z repertuaru The Beatles.

Kolejnym artystą, a dokładnie artystami będą Umdze, mistrzowie śpiewu klasztornego, którzy przybędą z klasztoru Drepung Gomag. Specjalnie wyszkoleni mnisi zaprezentują pieśni, które dotyczyć będą różnych aspektów stanu Buddy, jak współczucie, czy zdrowie. Będzie to okazja, by nie odrywając się od swojego miejsca na widowni, móc przez chwilę poczuć wyjątkowy klimat panujący w klasztorach w Indiach, czy Tybecie.

Natomiast, za sprawą Henry Marshalla, doświadczymy mocy melodyjnych mantr wyśpiewywanych w sanskrycie, najstarszym języku świata. Będziemy mogli poczuć ich dobroczynny wpływ, który według Hennriego odpręży nasze ciała, uspokoi umysł i otworzy nasze serca.

Dodatkową atrakcją Festiwalu będzie projekcja symboli duchowych: yantr, czy mandali.

Dla uczestników Festiwalu zapewniony będzie wyśmienity wegetariański, w pełni ekologiczny poczęstunek.

Miejsce: Warszawa, Och-teatr
Czas: 23 października, 2011 roku, godz. 16-20
Koszt: 125 i 145zł

Pierwsze 100 biletów na Invisible Festival ma gwarantowane nagrody! W dniu festiwalu dodatkowe nagrody będą losowane podczas przerwy!

Szczegóły i formularz zamówienia biletów na http://www.innerspace.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bilety w cenie 105 zł (bez nagród) są do kupienia na www.innerspace.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.