Facebook Google+ Twitter

Inwalidzi do odśnieżania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-03 16:48

Zima nie ustępuje, codziennie dostarczając nam nowych porcji śniegu. Służby miejskie i firmy, które wygrały przetargi nie nadążają z odśnieżaniem, dlatego też poszukują pomocy, ale… tylko wśród osób niepełnosprawnych.

Zima na jednym z Łódzkich osiedli / Fot. Marek Jurkiewicz W związku z niedoborem rąk do pracy, w urzędach pracy pojawiła się zwiększona liczba ogłoszeń adresowanych do osób zainteresowanych pracą przy usuwaniu śniegu. Bartłomiej Dana z łódzkiej "Gazety Wyborczej" skontaktował się z Powiatowym Urzędem Pracy nr 2 w Łodzi, gdzie dowiedział się, że rzeczywiście, ogłoszeń jest sporo, chociaż dotyczą wyłącznie "machania łopatą". W takiej pracy nie ma oczywiście nic złego i jeśli jest w miarę dobrze płatna, to na pewno chętnych byłoby sporo. I tu pojawia się problem - niestety, jest to oferta adresowana wyłącznie do osób niepełnosprawnych. Na pytanie, czy to oznacza, że osoba pełnosprawna, nie może pomóc w odśnieżaniu miasta, urzędniczka odpowiedziała: "Nie na etacie. Tylko na własną rękę."

Można się domyślić i zrozumieć, że w Polsce o zatrudnieniu bardzo często decydują względy tzw. "ZUS-owskie", ale ciężka praca fizyczna tylko dla inwalidów to jeden z naszych, typowo polskich absurdów. Zwłaszcza że osoba pełnosprawna nie może liczyć nawet na zatrudnienie za niższą stawkę, po uwzględnieniu różnicy kosztów pracy. Cóż, takie czasy.

Źródło: Bartłomiej Dana, Gazeta Wyborcza - Za zwały śniegu w mieście odpowiedzialni są... inwalidzi

-----
Marek Jurkiewicz
http://zdit.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cóż w tym dziwnego? Są jeszcze niepełnosprawni.. umysłowo, a tym machanie łopatą nie zaszkodzi.
Tyle, że ani oni, ani ich nie chcą. Pozostaje liczyć na sprawnych rencistów;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to temat na opowiadanie dla Sławomira Mrożka. Inwalido! Chcesz skrócić swoje męki - zgłoś się do odśnieżania - chciało by się zakrzyknąć Szczególnie ta " intratna" robota powinna dotyczyć np. ludzi z chorym kręgosłupem, że nie wspomnę o chorych na serce. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać z tego głupiego pomysłu. Sama codziennie odśnieżam kilkadziesiąt metrów chodnika i wiem - co to za robota. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie podpuchy to normalka, za zatrudnianie niepełnosprawnych firmy dostają duże ulgi podatkowe. Tym zatrudniającym, chodzi o niepełnosprawność na wątrobę, nerki, itp. Ja jestem niepełnosprawny, mam zakaz pracy, a nawet jakbym poszedł na własne ryzyko do odśnieżania, to kto zamontuje do mojego wózka inwalidzkiego pług i kto będzie popychał ten wózek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.