Facebook Google+ Twitter

Inwazja studentów na Rybnik - Juwenalia 2017

Juwenalia czas zacząć. Maj to czas studentów, barwne korowody i zabawy do białego rana to to co młodzi ludzie lubią najbardziej. Choć na juwenalia w wielkich miastach trzeba jeszcze trochę zaczekać, Rybnik już pokazał jak to się robi.

Juwenalia to imprezy odbywające się raz do roku w okresie majowo-czerwcowym. Trwają zwykle kilka dni, odbywają się wtedy liczne koncerty i zabawy. Pierwszego dnia obchodów prezydenci miast symbolicznie przekazują barwnemu korowodowi studentów klucze do bram ich miast.

Rybnik choć nie należy do popularnych miast na studenckiej mapie Polski, to znowu pokazał że bawić się umie. Po sukcesie jaki odniosła tegoroczna Rybnicka majówka pod hasłem „Maj, bzy, Rybnik i Ty”, kolejny sukces był niemalże pewny. I tak też się stało. Tegoroczne juwenalia przypadły na 4-5.05 i choć pogoda nie dopisała to chętnych do zabawy nie brakowało.
 / Fot. Unsplash
Pierwszy dzień - czwartek, rozpoczął się barwnym korowodem i symbolicznym odebraniem kluczy do bram miasta. Na Rybickim rynku odbyły się pokazy fitness, gra terenowa dla studentów i pokaz mody. Świętowanie zakończyło się w pobliskim klubie PINK & BOWLING CLUB.

Dzień drugi obchodów - piątek, był dniem koncertów, które Rybnik już wielokrotnie pokazał że organizować potrafi. Pierwsi artyści pojawili się na scenie już o godzinie 17. Wystąpiły zespoły takie jak: Seattle Sound Project; Biegnij, Grubasie Biegnij!, Farben Lehre oraz gwiazda wieczoru Donguralesko. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło tysiące młodych ludzi, na Facebooku chęć udziału zadeklarowało niemalże 4 tysiące osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.