Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7335 miejsce

Inwazja szczurów na łódzkie ogrody działkowe. A kotów brak

Gdzie nie ma kotów, tam rządzą szczury i inne gryzonie. Ta oczywista oczywistość nie do wszystkich jednak dociera. Przekonali się o tym działkowcy z kompleksu ogrodów działkowych, zlokalizowanych przy ul. Srebrzyńskiej w Łodzi, gdy dosięgnęła ich inwazja szczurów.

Jak widać na zdjęciu - szczur to inteligentne zwierzę i w każdej sytuacji potrafi sobie radzić. / Fot. Uznanie autorstwa: LoschJak doniósł wczoraj "Express Ilustrowany" - kompleks ogrodów działkowych, zlokalizowanych przy ul. Srebrzyńskiej w Łodzi, został zaatakowany przez szczury. Gryzoni jest podobno tak dużo, że działkowcy z plagą nie mogą sobie poradzić. Szczury panoszą się na działkach w biały dzień i mają "w poważaniu" protesty dotkniętych szczurzą
plagą działkowców.

Mnie osobiście pojawienie się szczurów na działkach ani nie dziwi, ani też
specjalnie nie zaskakuje. Szczury bowiem na ogół pojawiają się tam - gdzie nie ma ich naturalnych i właściwie jedynych wrogów - czyli kotów. O tępieniu i przeganianiu kotów przez działkowców - "bo srają" - pisałam już niejednokrotnie i nie będę się powtarzać. Sądząc jednak po tym co dzieje się w RODz przy ul. Srebrzyńskiej - można wnioskować, że kocia populacja na tych działkach została skutecznie przetrzebiona.

Okazuje się także, że to nie koty są największymi wrogami działkowców, ale jednak szczury - z którymi zdecydowanie trudniej jest walczyć - o czym aktualnie przekonują się posiadacze ogrodów działkowych przy ul. Srebrzyńskiej.

Zjawisko tępienia kotów bytujących na działkach nie jest zjawiskiem nowym i trzeba było tylko czasu by zamiast towarzystwa futrzaków działkowcy zostali "obdarowani" przez naturę towarzystwem szczurów. Jak wiadomo - szczur to istota inteligentna, więc z pewnością plaga wędrujących gryzoni przeniesie się z czasem na inne działki - omijając te, na których bytują jeszcze koty.Kotek działkowy / Fot. foto: Ewa Łazowska

Jedną z najbardziej znanych legend w historii Europy jest podanie o szczurołapie z miasta Hameln, któremu udało się wyprowadzić szczury z miasta za pomocą dźwięków zaczarowanego fletu. Niestety - to tylko legenda i z realiami ma niewiele wspólnego. Działkowcom pozostaje tylko "przeprosić się" z kotami, bo tylko one mogą w naszym mieście nawałę szczurów powstrzymać.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

bbb
 • bbb
 • 17.09.2012 00:58

Już niedługo jakiś szczurek z ogródków działkowych zje sobie wafelka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wafel
 • Wafel
 • 15.09.2012 18:40

Wafelek daje łapki w dół.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do tego tematu
 • Do tego tematu
 • 06.09.2012 11:45

Zalecam tobie -Ekolog Dzisiaj 11:27 oraz wszystkim miłośnikom przyrody .
pułapka na kreta
http://www.youtube.com/watch?v=LIFEXoEa0cc

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ekolog
 • Ekolog
 • 06.09.2012 11:27

@Krystyna, skoro wspomniała Pani o kretach, zwracam uwagę, że ten ssak figuruje na liście gatunków chronionych.
http://pl.wikipedia/wiki/Kret_europejski

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tralaliński
 • Tralaliński
 • 06.09.2012 11:15

hu, hu... to się Trollińskiemu dostało. Widać, że więcej tu domorosłych psychiatrów niż znawców przedmiotu, odnoszącego się do "zawartości" działek - czyli co wolno "trzymać" na działkach, a czego trzymać nie wolno. A moim zdaniem, szanowna pani Krystyno, największym szkodnikiem bywa człowiek. I tak już pewnie pozostanie. Wytyka pani @Trollińskiemu, że ocenia innych. A pani tego nie robi? - cyt. "Może by tak pójść do lekarza i leczyć swoje nadszarpnięte zdrowie". Myślę sobie, że oceniony przez panią @Trolliński nie będzie pani odpłacał pięknym za nadobne. Nie kreuje się na domorosłego psychiatrę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
 • Krystyna
 • 06.09.2012 10:10

@Trolliński .
Pisz na temat tych kotów w ogrodzie .Nie oceniaj innych, lecz spójrz na siebie samego.Może by tak pójść do lekarza i leczyć swoje nadszarpnięte zdrowie.Ze swej strony dodam , iż szczury , koty są takimi samymi szkodnikami , i niepożądanymi na działce jak krety czy nornice. .Kotów nie bez powodu nie można posiadać na działkach .Regulamin Polskiego Związku Dziadkowców wyraźnie o tym mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Trolliński
 • Trolliński
 • 05.09.2012 23:52

@osąd: Panie "Osądzie" - zna Pan takie przysłowie - Kto się przezywa, ten tak samo się nazywa? Do Pana pasuje jak, za przeproszeniem, w mordę strzelił. Coś się Panu dziś nie udało? - że musi Pan wyładowywać pokłady swojej agresji na forum?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 05.09.2012 23:20

@" Osąd" ten jest osądem patologicznego komentatora, którego stan niestety jest tak beznadziejny że,daj Boże aby był uleczalny. "Osąd" poza tym umie tylko komuś " nabluzgać" pod nickiem,nie ujawniając swojej tożsamości.To również jeden z objawów patologii osoby,której celem jest poniżanie,deprecjonowanie i obrażanie innych osób,jednak nie ujawniając się i robiąc to z ukrycia. Może to zdziwi " Osąd" ale nie jest trudno się domyślić,jaka jest jego tożsamość z powodu wyjątkowego podobieństwa napastliwości w komentarzu już poprzednio umieszczonym tutaj przez pewną osobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
osąd
 • osąd
 • 05.09.2012 22:57

Marta Dutkiewicz Dzisiaj 21:28 .Jesteś wariatka ?Mozę tylko osoba , która ma problemy ze zrozumieniem tego co czyta?Uważam ,że masz problemy sama ze sobą i ze swoim postrzeganiem rzeczywistości.Czy jesteś chora?Może to tak ując ; jesteś z rozumem , który nie reaguje na bodźcie a jest jakiś taki inny.Jest twój rozum,Marta Dutkiewicz Dzisiaj 21:28 normalnego człowieka ale w szczątkowej formie.Tak uważam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 05.09.2012 21:28

@ Paweł Urbański- Kogo Pan nazywa " wariatką",czy można się dowiedzieć? Uważam Pana komentarz pod tym artykułem za niegrzeczny i nietaktowny oraz dla mnie osobiście niewiarygodny. Zgadzam się z " Jolką". Pewne osoby opiekują się  kotami na działkach,zanoszą do sterylizacji oraz dokarmiają. Znam takie osoby,mieszkam w Warszawie tuż obok działek. Bardzo nieładnie tak się o nich wyrażać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.