Facebook Google+ Twitter

Inwestorzy z Indii we Wrocławiu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-10-02 19:31

We Wrocławiu po raz pierwszy rozpoczyna działalność hinduska firma. Dotychczas w Polsce zainwestowało 15 firm z Indii.

Pierwsza hinduska firma rozpoczyna działalność we Wrocławiu. Zaproponuje pracę księgowym, informatykom i inżynierom.

Inwestorzy z Indii we Wrocławiu/APPKPIT Cummins świadczy głównie usługi finansowe i informatyczne. Klientami firmy są m.in. koncerny Pepsico i Unilever oraz Deutsche Bank. Zatrudnia trzy tysiące pracowników, a w tym roku jej obroty mają sięgnąć 100 mln dolarów.

U nas Hindusi będą działać we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Klecińskiej. Do listopada zatrudnią 30 ekonomistów ze znajomością angielskiego i niemieckiego, którzy będą prowadzić księgowość m.in. dużemu amerykańskiemu producentowi opakowań. Do wiosny zatrudnienie wzrośnie do 100 osób, a w następnych latach dojdzie do pół tysiąca.
W ostatniej fazie zostanie przyjętych ok. 50 inżynierów, którzy mają się zajmować automatyką motoryzacyjną. Chodzi na przykład o takie rozwiązania, jak samoczynne uruchamianie świateł podczas jazdy o zmroku, czy w tunelu albo wycieraczek podczas deszczu.

Władze Wrocławia liczą, że wkrótce pojawi się u nas więcej hinduskich firm. Ambasador Indii zapowiedział już przyjazd kolejnej misji biznesowej.
– W ostatnich latach wymiana handlowa pomiędzy naszymi krajami podwoiła się i sięga 700 mln dolarów rocznie – mówi ambasador Anil Wadhwa.
Dotychczas w Polsce zainwestowało 15 firm z Indii, trzy kolejne projekty są przygotowywane we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

KPIT Cummins to kolejna firma otwierająca we Wrocławiu centrum biznesowe (usługi finansowe i informatyczne). Wcześniej takie decyzje podjęły m.in. amerykański koncern Hewlett-Packard (działa w DTC Renoma), szwedzkie Volvo i niemiecki Siemens.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak bardzo cieszą takie wiadomości, aż człowiek milej się czuje w tak deszczowy dzień jak dzisiaj.

Wrocław buduje swą siłę, otwiera się na nowości, działa. Od dłuższego czasu możemy mówić o sprzyjającej atmosferze dla inwestycji. Wrocław daje wsparcie swoim inwestorom co w dalszej perspektywie może pozwolić mu wyprzedać inne miasta.
Jest to niewątpliwą zasługą Prezydenta Rafała Dutkiewicza jak i sztabu ludzi pracujących na rzecz Wrocławia i realizujących prorozwojową politykę miasta.

Dla Wrocławia pozostaje życzyć jeszcze większej liczby sukcesów.

Marcin Prolejko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.