Facebook Google+ Twitter

Inwestycja w piękno – Art&Business zadebiutował na giełdzie

Art&Business Magazine S.A. jest już drugą polską firmą działającą na rynku sztuki, notowaną na giełdzie. Cena akcji na debiucie wyniosła 1,05 – oznacza to 5 % wzrost do ceny emisyjnej.

 / Fot. Fot. Paweł NałęczW budynku warszawskiej giełdy w sali New Connect zadebiutowała spółka Art & Business Magazine S.A. Uroczysty debiut otworzyło przemówienie Adama Maciejewskiego - Członka Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, oraz Jakuba Kokoszki - Prezesa spółki.

Art & Business Magazine S.A. to druga, zaraz po Domu Aukcyjnym Abbey House S.A, polska firma działającą na rynku sztuki, a ponadto najstarszy tytuł i jedyny miesięcznik notowany na giełdzie. Cena akcji na debiucie wyniosła 1,05 - oznacza to 5% wzrost do ceny emisyjnej.

 / Fot. Fot. Paweł NałęczOjcami sukcesu spółki są prezes Jakub Kokoszka oraz wiceprezes Bartłomiej Czernecki. Sam Kokoszka, jak mówi, wejście na giełdę tytułu traktuje jako "kolejny strategiczny krok w rozwoju magazynu". "Bardzo mocno stawiamy na rozwój działań e-commerce, czego odzwierciedleniem są trzy portale spółki: sjaksztuka.pl, artifakt.pl oraz artbiznes.pl, oraz na obecność magazynu zagranicą, stąd decyzja o kwartalnym wydaniu anglojęzycznym", dodaje.

 / Fot. Fot. Paweł NałęczKokoszka poinformował również o pozyskaniu przez Art & Business Magazine S.A. zagranicznego inwestora. Spółka Next Edition Partners GmbH z siedzibą w Wiedniu, doradzająca inwestującym w sztukę, nabyła mniejszościowy pakiet akcji Art & Business Magazine w ramach swej długoterminowej strategii inwestycyjnej.

Jak skomentował sprawę Markus Huber, współzałożyciel Next Edition Partners GmbH: "Art & Business Magazine S.A. jest liderem polskiego rynku wydawnictw o sztuce, co czyni go naturalnym partnerem strategicznym dla Next Edition Partners GmbH w regionie". "Polska to dla nas jeden z kluczowych rynków, pozytywnie odbieramy decyzję Abbey House S.A. o wydzieleniu działalności wydawniczej do osobnej, przejrzyście i niezależnie zarządzanej spółki publicznej (Art & Business Magazine S.A.) i cieszymy się, że możemy wspierać ten proces" - dodaje.

 / Fot. Fot. Paweł NałęczUroczystości związanej z debiutem towarzyszył performance zespołu KUBA TWICE IMPROVICE, którego członkiem jest Jakub Słomkowski -
artysta współpracujący z Domem Aukcyjnym Abbey House. W ciągu kilkuminutowego performance'u Słomkowski stworzył artystyczny "papier wartościowy" - rysunek, który następnie podzielił na kawałki i wręczył każdemu z przybyłych gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.