Facebook Google+ Twitter

Inwestycje we Wrocławiu: nawet 2500 nowych miejsc pracy

Tylko w lutym i marcu, zapowiedziano inwestycje we Wrocławiu, które mogą stworzyć nawet 2500 nowych miejsc pracy. Na zatrudnienie mogą liczyć przede wszystkim specjaliści z branży IT i telekomunikacji.

Wrocław / Fot. Adam Dziura, CC 2.5Pod Wrocławiem, francuski producent opakowań z tworzyw sztucznych - firma Knauf, planuje wybudowanie swojej siedziby głównej oraz magazynu. Francuzi jeszcze w tym roku stworzą 150 nowych miejsc pracy.

Zapowiedziano także trzy inwestycje z szeroko rozumianej branży informatycznej. Po rozmowach prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza z Keithem Suttonem, odpowiadającym w koncernie Nokii za rozwój centrów badawczo-rozwojowych, światowy potentat branży IT, zdecydował się na powiększenie swojego wrocławskiego ośrodka. Znaleźć może w nim pracę nawet ok. 400 specjalistów.

Swoje istniejące centrum, chce powiększyć także inna skandynawska firma – TietoEnator. Blisko współpracujący z Nokią producent oprogramowania, do końca przyszłego roku chce zwiększyć zatrudnienie we Wrocławskiem biurze o 250 osób. W firmie także znajdą pracę specjaliści z dziedziny informatyki i telekomunikacji.

Wrocław nie tylko broni się przed kryzysem, ale nawet na nim wygrywa. Właśnie dzięki pogorszeniu światowej koniunktury, należąca do producenta komputerów Acer, spółka Esplex, chce przenieść swoje centra serwisowe do Polski. Esplex ma zamiar zlikwidować swoje oddziały w angielskim Plymouth i francuskim Angers oraz utworzyć nowe, zatrudniające nawet 200 osób, we Wrocławiu.

Najbardziej odległą, ale ważną dla miasta inwestycją, jest budowa jednego z największych w Polsce centrów handlowych, które wybudować ma WKS Śląsk Wrocław S.A. – właściciel drużyny piłkarskiej. Inwestycja ma powstać dzięki zaangażowaniu Zygmunta Solorza-Żaka i Polsatu. Może w niej znaleźć zatrudnienie nawet ok. 1500 osób.

Intensywny rozwój Wrocławia oraz miejskie inwestycje, których poziom per capita jest wyższy niż w Warszawie, przyciągają coraz więcej inwestorów. Zwłaszcza inwestycje w branży teleinformatycznej mogą cieszyć Wrocław, który stara się o jeden z węzłów wiedzy i innowacji planowanego Europejskiego Instytutu Technologicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.