Facebook Google+ Twitter

Inżynier na wylocie?

Sondaż Banku Danych o Inżynierach przeprowadzony wśród kadry technicznej wyraźnie wskazuje - 52 proc. inżynierów poszukuje pracy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. "Gazeta Krakowska"Skutki kryzysu, zwolnienia w zakładach produkcyjnych, spowodowały wzrost bezrobocia wśród inżynierów. Większość ofert na wirtualnych targach pracy dotyczy praktyk i staży, a nie stałego zatrudnienia.
Dodatkowo światowy kryzys spowodował, że inżynierowie dotychczas pracujący za granicą wracają do Polski.

„Inżynierowie pracujący na Wyspach, zwłaszcza ci z sektora budownictwa, coraz częściej zgłaszają zainteresowanie ofertami i są w stanie stawić się w Polsce na rozmowę kwalifikacyjną” – twierdzi Ewa Gumbarewicz, Psycholog w Banku Danych o Inżynierach.

Z badań BDI wynika, że sporą grupę inżynierów poszukującą zatrudnienia stanowią ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci takich kierunków jak budownictwo, mechanika czy chemia.

„Większość z nich na jakiś czas zrezygnuje z marzeń. Szczególnie Ci, którzy od dziecka chcieli pracować dla przemysłu motoryzacyjnego teraz będą musieli stawiać pierwsze kroki w innych branżach” -
mówi Anna Olech, Konsultant z Banku Danych o Inżynierach.

Alternatywą dla absolwentów pozostają praktyki i staże. Co jednak ze zwolnionymi ze względu na cięcia budżetowe pracownikami, od wielu lat pracującymi w jednej firmie?

egospodarka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.