Facebook Google+ Twitter

IO Londyn 2012. Usain Bolt nie pojedzie na olimpiadę?

Usain Bolt podczas lekkoatletycznych mistrzostw Jamajki przegrał sensacyjnie, zarówno na 100, jak i 200 metrów z Yohanem Blakiem. Jednak nie jest to dla niego największym zmartwieniem. Rekordziście świata po zawodach doskwierać zaczął ból mięśnia prawego uda, co oznacza, że 25-letni biegacz nie wystartuje w Diamentowej Lidze w Monako, która stanowi sprawdzian generalny przed Igrzyskami w Londynie.

Sonda

Czy Usain Bolt pobije kolejny rekord świata w biegu na 100 lub 200 metrów na Olimpiadzie w Londynie?

 / Fot. Erik van Leeuwen, GNU Free Documentation License 1.2, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Usain_Bolt_smiling_Berlin_2009.JPGKontuzja jamajskiego sprintera nie jest jednak zbyt groźna i raczej pozwoli mu wystąpić na Igrzyskach w Londynie.

"Jestem szczęśliwy, że udało mi się dostać do jamajskiego składu na igrzyska. Pojadę do Londynu po to, aby obronić tytuły - zakomunikował rekordzista świata na 100 i 200 metrów. Po wnikliwej analizie zdecydowałem, że wycofam Usaina z Diamentowej Ligi w Monako (20 lipca), aby dać mu czas na leczenie i właściwe przygotowanie do igrzysk w Londynie" - powiedział trener Jamajczyka, Glen Mills, którego słowa są cytowane w portalu sport.tvp.pl.

Brak najszybszego człowieka globu w mityngu lekkoatletycznym 20 lipca w Monako powoduje, że przerwa w startach może mieć wpływ na jego występy na olimpiadzie. Pierwszy start zawodnika będzie miał miejsce dopiero 4 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Londynie w trakcie biegów eliminacyjnych. Glen Mills, trener Usaina Bolta uważa jednak, że nie stanowi to żadnego problemu, a Boltowi bardzo przyda się odpoczynek przed walką o medale.

Mills podjął decyzję i według niego jedynym słusznym rozwiązaniem będzie przerwa w startach Bolta i innych jamajskich sprinterów podczas zawodów lekkoatletycznych w Monako. "Musimy dać mu trochę wolnego, żeby kontuzja mięśnia nie pogłębiła się, eliminując go z igrzysk w Londynie" - uciął Mills.

W ubiegły weekend zostały rozegrane mistrzostwa Jamajki, w których Bolt, obecny mistrz świata na 100 i 200 metrów z Daegu nie zachwycił i poniósł dwie porażki, oglądając plecy partnera z reprezentacji Yohana Blake'a. Przegrana na dystansie dwustometrowym była jego pierwszą od 2007 roku.

Start zawodów lekkoatletycznych podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zaplanowano na 3 sierpnia. Natomiast finał biegu na 100 metrów odbędzie się 4 sierpnia.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.