Facebook Google+ Twitter

IO Londyn. Mamy złoto. Adrian Zieliński mistrzem olimpijskim!

Reprezentant Polki z wynikiem 385 kg wygrywał w kategorii 85kg zdobywając pierwsze złoto dla Polski na igrzyskach w Londynie. Srebrny medal dla Rosjanina Ałchadowa, na najniższym stopniu podium Irańczyk Rostami.

Podnoszenie ciężarów to jedna z tych dyscyplin, w których stosunkowo często udaje się Polakom zdobywać olimpijskie medale. Z igrzysk w Pekinie ze srebrnym krążkiem wrócił do naszego kraju Szymon Kołecki, który spełnił wówczas pokładane w nim nadzieje. Teraz wysokie oczekiwania stawiane były się przed Adrianem Zielińskim.

Zieliński po rwaniu zajmował trzecie miejsce z wynikiem 174 kg. Wyprzedzali go Chińczyk Yong Lu - 178 kg i Rosjanin Apti Ałchadow - 175 kg. Pierwszy z nich w podrzucie spalił jednak szybko trzy próby na 205 kg i niespodziewanie wyeliminował się z dalszej rywalizacji.

O medale wciąż walczyło jednak kilku sztangistów. Oprócz Polaka i Rosjanina liczyli się głównie jeszcze Irańczyk Kianoush Rostami oraz Egipcjanin Tarek Abdelazim. Z tej czwórki zwycięsko wyszedł Zieliński, który w podrzucie najpierw spalił na 206 kg, żeby zaliczyć ten ciężar w drugim podejściu i poprawić w trzeciej próbie na 211. Polak tym samym osiągnął w dwuboju 385 kg, czym wyrównał wynik Ałchadowa, a wyprzedził go dzięki wadze ciała.

W tej sytuacji Rosjanin, żeby wyprzedzić Polaka, musiał podrzucić wcześniej zgłoszone 212 kg. Taki sam wynik miał bowiem Rosjanin, jednak przegrywał z naszym reprezentantem masą ciała i musiał próbować podrzucić sztangę ważącą kilogram więcej. Nie udało mu się i Adrian Zieliński został mistrzem olimpijskim!

Zawodnik Tarpana Mrocza jest czwartym Polakiem, który został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów - po Ireneuszu Palińskim (1960), Waldemarze Baszanowskim (1964 i 1968) i Zygmuncie Smalcerzu (1972).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.