Facebook Google+ Twitter

IO: Mamy kolejny medal! Adrian Zieliński mistrzem olimpijskim!

Adrian Zieliński nie miał sobie równych w podnoszeniu ciężarów w konkurencji do 85 kilogramów. Tym samym stał się pierwszym Polakiem, który wywalczył złoty krążek podczas obecnych igrzysk olimpijskich w Londynie.

 / Fot. PAP/EPA/LARRY W. SMITHPo srebrnym medalu Sylwii Bogackiej i brązowym Julii Michalskiej i Magdaleny Fularczyk przyszedł czas na ten najcenniejszy - złoty. Od początku Adrian był stawiany w gronie faworytów i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei.

Polak już w pierwszej próbie pokazał się z dobrej strony. Bez żadnego problemu wyrwał sztangę o wadze 170 kg. W kolejnej było jeszcze lepiej. Zawodnik Tarpanu Mrocza przeniósł ciężar na 174 kg i również bez żadnych kłopotów poradził sobie z nim. Trzecia próba nie była już tak udana jak dwie poprzednie. Polak spalił 176 kg i zakończył rwanie z ciężarem o dwa kg mniejszym. Do podrzutu przystępował zatem z trzeciej pozycji, ustępując jedynie Ałchadowowi i Lu.

Pierwszą próbę o ciężarze 206 kg Polak jednak spalił. Chwilę wcześniej wszystkie trzy podejścia spalił również Chińczyk Lu i Polakowi ubył bardzo groźny konkurent. Kolejny podrzut o wadze 206 kg Zieliński już zaliczył. Ałchadow nie zamierzał się jednak poddawać. Z trudem zaliczył 210 kg i wyprzedził Polaka, który w swojej ostatniej próbie przeniósł ciężar 211-kilogramowy i... podniósł go! Chwilę później Rosjanin spalił próbę na 212 kg i stało się faktem, że Adrian będzie miał medal. Na pomoście oprócz niego zostali jeszcze tylko Irańczyk i Egipcjanin. Tylko oni zagrażali jeszcze Zielińskiemu. Pierwszy z nich spalił jednak próbę na 214 kg, a drugi na 216 i nasz zawodnik sięgnął po pierwszy w tych igrzyskach złoty medal dla naszego kraju.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szybsi nie zawsze znaczy lepsi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa za szybką informację. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.