Facebook Google+ Twitter

IO: Michalczuk przegrywa już w pierwszej swojej walce

Polska nadzieja na kolejny krążek igrzysk olimpijskich pięściarka w kategorii do 51 kg Karolina Michalczuk nie sprostała bardziej utytułowanej rywalce i przegrała 19:14.

Jeszcze przed startem na londyńskim ringu trener naszej reprezentantki zapowiadał, że najcięższą rywalką na jaką może trafić Karolina jest Mary Kom z Indii. Los jednak chciał, aby obie zawodniczki spotkały się już w pierwszej rundzie.

Od początku pierwszego starcia było widać, że obu pięściarkom zależy na zwycięstwie. Polka boksowała jednak bardziej zachowawczo niż jej rywalka i tylko co jakiś czas wyprowadzała ciosy, które mimo wszystko były bardzo celne. Pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 4:4.

W drugiej odsłonie Polka nie zmieniła swojego stylu. Jej przeciwniczka, Mary Kom cały czas nacierała, choć jej ciosy rzadko dochodziły celu. Nie trzymała również gardy, czym chciała zmusić Michalczuk do zaatakowania i odsłonięcia się. Mimo wyrównanego starcia nasza zawodniczka przegrała tą rundę 5:4.

W kolejnym starciu zarówno Karolina, jak i Mary, były już bardzo zmęczone. Ciężko wyprowadzały ciosy, które zazwyczaj były słabe i niecelne. Bardzo wyrównane starcie zakończyło się jednak niespodziewanym rezultatem. Sędziowie zapunktowali 7:3 na korzyść Indyjki.

Przed ostatnią rundą Polka wiedziała, że musi postawić wszystko na jedną kartę. Miała pięć punktów straty do rywalki. Mimo wielu prób z jej strony nie udało się tego odrobić. Remis 3:3 oznaczał przegraną Michalczuk 19:14 i pożegnanie się z turniejem olimpijskim. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że na kolejnej olimpiadzie nasi zawodnicy zaprezentują się zdecydowanie lepiej i zdobędą medal, na który czekamy już tyle lat.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.