Facebook Google+ Twitter

IO: Polacy wreszcie na medal

Dwa złota i jeden brąz – to skutek piątkowych zmagań naszych sportowców na igrzyskach w Londynie. Długoletnie przygotowania, ciężka praca i wytrwałość sprawiły, że Polska znów triumfuje.


Pierwszy medal zdobyły nasze wioślarki: Julia Michalska i Magdalena Fularczyk, osiągając czas 7:07,92 i zajmując tym samym trzecie miejsce na podium. „Łatwo nie było. Na szczęście zakończyło się szczęśliwie!" – mówił trener Marcin Witkowski.

Wspaniałym sukcesom naszych wioślarek towarzyszyły również kontuzje. Nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż dziewczyny wspierały się nawzajem. „Ten brąz jest jak złoto” – mówiła tuż po wygranej Fularczyk. Dowieziona na podium wózkiem inwalidzkim nie kryła wzruszenia i zmęczenia.

Kolejne wrażenia czekały na nas wieczorem. Pierwszy złoty medal zdobył dla Polski Adrian Zieliński. Nasz ciężarowiec swoją przygodę na igrzyskach rozpoczął od 170 kg. Mogło się wydawać, że pierwsze dwie sztangi były „lekkie jak piórko”, nie sprawiły mu problemu. Odpadali kolejni sztangiści, jednak Polakowi szło coraz lepiej. W końcu, wyprzedzając Rosjanina Aleksieja Jufkina i Białorusina Siergieja Lagun, Zieliński stanął na podium. Podczas dekoracji zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, a śpiew kibiców przyprawiał o gęsią skórkę. Przypomnijmy, że na medal w tej kategorii czekaliśmy aż 40 lat.

„Adriana nie trzeba motywować do pracy, on sam jest wystarczająco zmotywowany” – mówił trener kadry sztangistów Mirosław Choroś. „Jestem szczęśliwy i jeszcze to do mnie nie dotarło. Medal dedykuję zmarłemu trenerowi. Wiem, że czuwał nade mną.” – Komentował Adrian Zieliński.

„Tomasz Wielki Majewski”

Tytuł mistrza olimpijskiego obronił nasz wspaniały kulomiot – Tomasz Majewski. Rzucona na 21,89m kula poszybowała aż po złoto. „Udało się! Po raz kolejny ich oszukałem!” – tak tuż po starcie wypowiadał się nasz medalista. Twierdził, że byli od niego lepsi, jednak nie starczyło im zapału i sił, aby kontynuować walkę z Polakiem. Na podium stanęli również Niemiec David Storl (21,86) i Amerykanin Reese Hoffa (21,23).

Skrócona tabela medalowa:
screen strony sport.pl / Fot. http://sport.pl

Przed nami kolejny tydzień olimpijskich rywalizacji. Trzymamy kciuki za rodaków!

Źródła:
sport.wp.pl
tvn24
gwizdek24.se

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.