4292 miejsce

IO: Polscy siatkarze pewnie pokonali Brytyjczyków

W czwartym meczu na igrzyskach olimpijskich nasi siatkarze bez kłopotów pokonali drużynę Wielkiej Brytanii i umocnili się na drugim miejscu w grupie.

/ Fot. PAP/Adam CiereszkoPo wspaniałym początku i pewnej wygranej nad Włochami, przyszedł czas na niespodziewaną porażkę z Bułgarami oraz zwycięstwo nad Argentyną. Aby nie stracić drugiej pozycji, podopieczni trenera Anastasiego musieli poradzić sobie z "amatorami" z Wielkiej Brytanii. Tak też się stało i biało-czerwoni odnieśli okazałe zwycięstwo 3:0.

Już pierwszy set pokazał jak duży dystans dzieli obie reprezentacje. W pewnym momencie nasi gracze prowadzili już 14:6. Tak słabej postawy przeciwników należało się jednak spodziewać, bowiem Brytyjczycy zajmują dopiero 92. miejsce w światowym rankingu, a po trzech porażkach na tegorocznym turnieju również ostatnie miejsce w grupie. Po dobrej grze nasi zawodnicy wygrali pierwszego seta do 16.

W kolejnej partii gospodarze jakby przebudzili się z letargu. Grali z naszymi punkt za punkt od stanu 6:5 do 14:13 dla naszej ekipy. Końcówka należała już jednak do podopiecznych Anastasiego, którzy wykazali się większym doświadczeniem i ostatecznie wygrali do 19.

Ostatnia partia rozpoczęła się od prowadzenia naszej reprezentacji 1:0. W pewnym momencie było już 5:2 dla Polaków, ale Brytyjczycy nie chcieli się łatwo poddać. Jednak przy prowadzeniu 15:9 stało się jasne, że zdobywcy Ligi Światowej nie dadzą sobie już wyrwać zwycięstwa. Z kolejnymi akcjami było już tylko lepiej i ostatecznie biało-czerwoni pokonali przeciwnika do 18, a cały mecz wygrali 3:0.

Po trzech zwycięstwach i jednej porażce nasz zespół zajmuje drugie miejsce w grupie A i jeżeli marzy o pierwszej pozycji, musi liczyć na potknięcie Bułgarii.