IO: Porażka Agnieszki Radwańskiej. Klątwa chorążego trwa?

Agnieszka Radwańska przegrała już w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego z Niemką Julią Goerges. Polka była zdecydowaną faworytką spotkania, które jednak nie ułożyło się po jej myśli.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Charlie Cowins, CC 2.0Chwilę przed meczem naszej zawodniczki nagle się rozpadało. Organizatorzy zostali zmuszeni do zamknięcia dachu, który rozpościerał się nad kortem centralnym, na którym miało się odbyć spotkanie. Po kilkunastu minutach obie zawodniczki mogły rozpocząć rywalizację.

Isia od początku spotkania wyglądała na bardzo zdenerwowaną. Wydawać by się mogło, że to tylko pozory, ponieważ Polka niedawno dotarła do finału Wimbledonu, a na angielskich kortach była rozstawiona z drugim numerem. Jak się jednak później okazało nie wróżyło to niczego dobrego. W pierwszym secie nasza zawodniczka przegrywała już 0:2. Była bardzo spięta i z trudem odbierała ataki Goerges, które dochodziły do 180 km/h. Przełamanie nastąpiło przy stanie 4-4, kiedy to Agnieszka wygrała na przewagi. Z biegiem czasu grała coraz lepiej. Kolejnego gema wygrała do 15. Niestety nie zdołała ustrzec się błędów i całego seta przegrała 5-7.

Kolejnego seta rozpoczęła od prowadzenia. Gema wygrała do 30. Niemka nie zamierzała jednak odpuszczać. Doprowadziła do wyrównania. Kontrowała ataki Polki, która nie miała dzisiaj swojego dnia. Przy stanie 5-5 najpierw Radwańska wygrała kolejnego gema do 15 i wyszła na prowadzenie. Goerges zdołała jednak doprowadzić do tie-breaku, w którym jednak nie sprostała naszej zawodniczce i przegrała 7-6.