Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

42473 miejsce

IO: Porażka Fajdka. Nie wystąpi w finale

Dużą niespodzianką zakończyły się eliminacje w rzucie młotem mężczyzn. Do finału nie awansował Paweł Fajdek, młodzieżowy mistrz Europy z ubiegłego roku.

Reprezentant Polski nie zaliczył żadnej z trzech swoich prób. W dwóch pierwszych rzutach jego młot zatrzymał się na siatce, a w ostatniej, mimo bardzo dobrego rzutu na ok. 80. metr, sędzia podniósł czerwoną chorągiewkę i zasugerował, że Fajdek nadepnął na obręcz koła rzutowego.

Czesław Cybulski, trener zawodnika przed igrzyskami olimpijskimi zapowiadał, że Paweł jest w bardzo dobrej formie. Również sam zawodnik w wielu wywiadach otwarcie mówił, że do Londynu jedzie po medal. Nie były to puste słowa. Fajdek wielokrotnie udowadniał, że potrafi rzucać naprawdę daleko. Nawet granica 80 m nie była dla niego straszna. Z jego planów nic jednak nie wyszło, bowiem po trzech nieudanych rzutach konkurs zakończył na ostatnim miejscu.

Zdecydowanie lepiej spisał się drugi z naszych reprezentantów Szymon Ziółkowski, który z wynikiem 76,22 m awansował do finału z siódmym rezultatem. Nasz złoty medalista z Sydney, jeżeli marzy jednak o medalu, musi rzucać zdecydowanie dalej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.