IO w Londynie. Polscy siatkarze za 2 dni zaczną walkę o medale

Sobotnim meczem z reprezentacją Włoch biało-czerwoni rozpoczną olimpijskie zmagania na igrzyskach w Londynie. Podopieczni Andei Anastasiego po pokonaniu w finale Ligi Światowej Amerykanów, uważani są za głównego faworyta do złotego medalu w stolicy Wielkiej Brytanii.

/ Fot. Piotr Drabik / W24Trzeba pamiętać jednak, że to właśnie ekipa Mauro Berruto wyeliminowała Polaków przed czterema laty w Pekinie z walki o medale. A decydujący set, tego ćwierćfinałowego spotkania kibice w naszym kraju zapamiętają na długo. Wówczas nasi siatkarze przegrali dopiero po tie breaku.

Teraz, mimo że Włosi w przeciwieństwie do naszej reprezentacji nie zdołali w tym roku awansować do turnieju Final Six, nie należy ich lekceważyć. Jest to nadal bardzo silna siatkarska ekipa zajmującą wysokie miejsce w światowym rankingu.

O tym, jak niewygodny to rywal dla naszej reprezentacji świadczy bilans naszych ostatnich meczów z Włochami, który jest zdecydowanie na korzyść przeciwnika. Ekipa Azzurich w sześciu meczach wygrała z nami aż piec razy. Jedyną wygraną biało-czerwoni odnieśli po emocjonującym meczu w zeszłorocznym Pucharze Świata. Wówczas po słabym początku przegrywaliśmy w setach już 0:2. Jednak nasza drużyna zdołała się podnieść z kolan i po wspanialej grze w kolejnych trzech odsłonach zwyciężyliśmy 3:2 przełamując tym samym złą passę w spotkaniach z tym rywalem. Nasi siatkarze pokazali wówczas prawdziwego zespołowego ducha walki i zarazem wielki potencjał polskiej siatkówki.

Sobotni mecz będzie zarówno dla naszego zespołu, jak i dla przeciwnika najtrudniejszym spotkaniem w grupie. Pozostali rywale to: znacznie niżej notowana Bułgaria (nr 9) , Argentyna (nr 8), Wielka Brytania (nr 92), oraz na zakończenie rywalizacji w grupie Australia (nr 22). Ćwierćfinały zaplanowano na 8 Sierpnia, a półfinały dwa dni później. Najlepsza drużyna turnieju zostanie wyłoniona w wielkim finale 12 sierpnia.