Facebook Google+ Twitter

IO w Londynie. Sylwia Bogacka otarła się o brąz!

Sylwia Bogacka zajęła czwarte miejsce, a Agnieszka Nagay ósme w olimpijskim finale strzeleckiej konkurencji karabinu trzy postawy na 50 m. Zwyciężyła, z nowym rekordem olimpijskim, Jamie Lynn Gray. Srebro dla Ivany Maksimović, a brąz dla Adeli Sykorovej.

Pozycja wyjściowa Polek przed finałem nie była najlepsza, bo wyniki kwalifikacji i serii finałowej są sumowane. Najlepsza z naszych reprezentantek
Agnieszka Nagay do głównej rozgrywki awansowała z piątym wynikiem eliminacji. Więcej problemów z wejściem do pierwszej ósemki miała nasza srebrna medalistka z pierwszego dnia Igrzysk, Sylwia Bogacka, która o finał musiała walczyć w dogrywce. Kwalifikacje wygrała Amerykanka Jamie Lynn Gray, która poprawiła przy tym rekord olimpijski należący od Igrzysk w 1996 roku w Atlancie do Renaty Mauer-Różańskiej.

Pierwsze strzały Polek w finale w pozycji stojącej nie były najlepsze. Mimo tego Sylwii Bogackiej udało się przesunąć z ósmej na szóstą lokatę, z małą stratą do trzeciego miejsca. Nagay z kolei spadła o dwie pozycje i po pięciu strzałach plasowała się na ostatnim miejscu. Na czele rywalizacji cały czas znajdowała się Jamie Lynn Graym, która toczyła zaciętą walkę o złoto z reprezentantką Serbii Ivaną Maksimović.

O ile dwa pierwsze stopnie podium były już niemal pewne. O tyle o najniższy stopień walczyło kilka zawodniczek. Nadzieje na skuteczną walkę o brąz dał przedostatni strzał Bogackiej, który wyszedł niemal idealnie (10,2 pkt) i przed ostatnią serią Polka miała punkt straty do znajdującej się na trzecim miejscu Czeszki Adeli Sykorovej.

Niestety, w ostatniej serii Sykorova strzeliła 10,2, co oznaczało, że Czeszka zdobędzie brązowy medal niezależnie od wyniku Polki, która zakończyła zawody na czwartej pozycji. Agnieszka Nagay w finale została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Złoty medal zaś w ostatnim strzale fantastycznym wynikiem 10,8 przypieczętowała Jamie Lynn Gray.

Wyniki:

Medal złoty. Jamie Lynn Gray (USA) 691,9 pkt
Medał srebrny. Ivana Maksimović (Serbia) 687,5
Medal brązowy. Adela Sykorowa (Czechy) 683,0
4. Sylwia Bogacka (Polska) 681,9
5. Snjezana Pejcic (Chorwacja) 681,9
6. Barbara Engleder (Niemcy) 680,8
7. Daria Wdowina (Rosja) 680,8
8. Agnieszka Nagay (Polska) 678,2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawa dla Sylwii. Zaliczyła świetny start w Londynie. Przed IO nikt nawet nie pomyślał, że może wywalczyć medal lub otrzeć się o niego. Tymczasem tydzień temu została wicemistrzynią olimpijską, a dziś była 4. Gdyby liczyły się tylko wyniki strzelania w finale, miałaby brąz. Jednak uwzględniane są też rezultaty kwalifikacji, a w nich była 8. Oto wyniki: http://www.london2012.com/shooting/event/women-50m-rifle-3-positions/index.html?v=20120804-131121158

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.