Facebook Google+ Twitter

IO: Wojciechowski poza finałem. Dzika karta nie pomogła

Już na etapie eliminacji zakończyła się przygoda Pawła Wojciechowskiego z londyńskimi igrzyskami. Nasz zawodnik trzy razy strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,35 m i odpadł z turnieju.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiWojciechowski to Mistrz Świata w skoku o tyczce z ubiegłego roku. Tytuł wywalczył w koreańskiej miejscowości Daegu. Jest również rekordzistą kraju zarówno na hali (5,86 m) jak i na otwartym stadionie (5,91 m). W tym sezonie coś się jednak popsuło. O tym, że Paweł jest bez formy, wiadomo było już od dawna. Dużą rolę w tym odegrała zapewne kontuzja, z którą zawodnik zmagał się przez dłuższy okres czasu. To ona przyczyniła się również do tego, że nie zdołał wywalczyć minimum na igrzyska olimpijskie w Londynie. Znalazł się jednak na nich dzięki Dzikiej Karcie, która przysługuje każdemu krajowi. Dzięki niej, dana reprezentacja może wystawić po jednym zawodniku obu płci, bez wymaganego minimum. U nas padło na Wojciechowskiego, który nie ukrywał, że liczy na dobry wynik. "Tam może się zdarzyć wszystko. Nie ma co gdybać. Trzeba pojechać i zrobić wszystko co w mojej mocy. Trzeba się tego trzymać i walczyć najlepiej jak się potrafi" - mówił jeszcze przed wylotem do wioski olimpijskiej. Z perspektywy czasu i osiągniętego wyniku wydaje się jednak, że bez formy trudno było liczyć na udany start. Już sam awans do finału byłby dużym zaskoczeniem.

Kłopotów z przebrnięciem eliminacji nie miał natomiast drugi z naszych zawodników. Łukasz Michalski pewnie pokonał wysokość 5,60 m i awansował do finału. Miejmy nadzieję, że zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz powalczy z najgroźniejszymi konkurentami i do Polski wróci z krążkiem na szyi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.