Facebook Google+ Twitter

iOS 5. Będzie zdalna aktualizacja i nowy system powiadomień [wideo]

Podczas trwającej w San Francisco konferencji WWDC, Apple zaprezentowało MacOS X Lion, iOS 5 i usługę iCloud. Najbardziej rewolucyjne zmiany dotyczą systemu dla urządzeń mobilnych.

 / Fot. EPA/MONICA M. DAVEYNajwięcej emocji podczas trwającej prezentacji budził iOS 5. Wprowadzono w nim bardzo wiele zmian. Przede wszystkim odświeżono system notyfikacji. Wraz z nową wersją systemu użytkownicy będą mogli korzystać z listy powiadomień. Do tej pory niemożliwe było śledzenie interakcji na lock screenie. Wraz z iOS 5 ulegnie to zmianie. Z poziomu zablokowanego ekranu będzie można wejść bezpośrednio do otrzymanej wiadomości. Podczas korzystania z aplikacji, u góry ekranu wyświetli się animacja powiadamiająca o nowej interakcji.

Odświeżono także aparat fotograficzny. Oprócz dodania ikonki aparatu na lock screenie, umożliwiono korzystanie z przycisku głośności do robienia zdjęć. Możliwa będzie też bezpośrednia ich edycja, np. redukcja czerwonych oczu czy zmiana rozmiaru.

Czy Apple traci miano innowatora, a iOS 5 jest wtórny?


Kolejna istotna zmiana dotyczy przeglądarki Safari. Pojawi się Reader (czytnik) i lista przeczytanych tekstów, którą będzie można synchronizować między urządzeniami. Zmieni się też sposób korzystania z kart przeglądarce - będą przypominać te, które znamy z komputera.

iOS 5 wprowadza możliwość aktualizacji oprogramowania i synchronizacji bez użycia kabla. Użytkownicy, którzy narzekali na iTunes, będą na pewno zadowoleni. Zgodnie z zapowiedziami system będzie mocno zintegrowany z Twitterem.

Właścicieli iPhone'ów i iPad'ów ucieszą zmiany w aplikacji do obsługi e-maili. Możliwość przerzucania adresów między pozycjami Do:, Dw:, UDw:, oznaczanie flagami ważnych maili i wreszcie wprowadzeni Rich Text Format (boldowanie, podkreślanie, kursywa), to najważniejsze z nich.

Subiektywny ranking 10 aplikacji na iPhone


Nowością będą też przypomnienia (Reminders) z opcją dodawania kilku list, a także komunikator dla użytkowników urządzeń z iOS.

Pomniejsze zmiany dotyczą klawiatury i Game Center. iOS 5 dostępny będzie dla iPada i iPada 2, iPhone'a 3GS i 4 oraz iPoda touch 4.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak spust mnie też cieszy :) Ale najbardziej notyfikacje - ładniejsze niż a Androidzie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.