Facebook Google+ Twitter

iOS 5 na pokładzie. Apple udostępniło nowy system. Pierwsze wrażenia

12 października Apple udostępniło użytkownikom iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch nową wersję systemu. iOS 5 wnosi szereg zmian i udogodnień, które odmieniają system, sprawiają, że jest bardziej nowoczesny i wygodniejszy.

iOS 5 przyniósł ponad 200 zmian. W dużej mierze można je ująć w słowach "PC Free". Od tej pory treści, które przechowujemy w urządzeniach przenośnych Apple, możemy umieszczać w chmurze. Dotyczy to kontaktów, kalendarzy, programów i poczty w domenie me.com. Możliwa jest także bezprzewodowa synchronizacja z iTunes oraz zdalne pobieranie aktualizacji iOS. Zacznijmy jednak od zmian w interfejsie.

Centrum notyfikacji / Fot. Rafał Gdak

Centrum notyfikacji


Powiadomienia były dla wielu użytkowników prawdziwą bolączką. Wyskakujące okienko nie załatwiało sprawy. Brak możliwości podglądu na "lock screenie" był irytujący. iOS 5 to zmienia i to w sposób diametralny. Oprócz notyfikacji na zablokowanym ekranie otrzymujemy wzorowany na Androidzie, rozwijany pasek z powiadomieniami. Jest on konfigurowalny, zatem sami decydujemy o czym mamy być informowani. Oprócz tego mamy do wyboru dotychczasowy alert na pulpicie bądź banner, który pojawi się na kilka sekund u góry ekranu.

Centrum powiadomień działa sprawnie. Wysuwany pasek nie zacina się. Funkcja świetnie się spisuje i podnosi wygodę użytkowania.

Przypomnienia / Fot. Rafał Gdak

iMessage


iMessage to rodzaj komunikatora dla urządzeń z iOS. System rozpoznaje czy odbiorca korzysta z iPhone'a, iPada i iPoda. Wiadomości przesyła się identycznie jak SMS-y, tyle że korzystając z transmisji danych. Za pomocą iMessage możemy przesyłać też zdjęcia w większej rozdzielczości. Łatwo rozpoznać w jaki sposób komunikujemy się z inną osobą. "Dymek" wiadomości, przycisk OK, zmieniają kolor na niebieski, pojawia się też informacja o korzystaniu z niego.

iMessage działa bez zarzutu, sprawdziłem w praktyce. Korzystanie z Gtalk czy Gadu-Gadu przy użyciu urządzeń Apple traci sens.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zniechęca jednak mała ilość miejsca. - kto by pomyslał 2 lata temu, że 5 GB to mało ;)
Niezgodzę się, że iOS5 przewyższa Androida w iCloudzie. W Google też mam wszystko w chmurze (kontakty, maile, dokumenty, muzykę - tą akurat i na tel i w chmurze)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.