Facebook Google+ Twitter

iOS 5 - wrażenie drugie. Łyżka dziegciu, która nie zepsuła miodu

W obszernym tekście na temat iOS 5, wymieniłem z grubsza większość pozytywnych cech nowej wersji systemu. Czas na łyżkę dziegciu i kilka minusów, które ujawniły się w toku użytkowania.

 / Fot. Rafał Gdak

iCloud


Chmura i idea PC Free, wydaje się być przyszłością nie tylko mobilnych systemów operacyjnych. iCloud jednak można uznać jedynie za pierwszy krok, w kierunku "uwolnienia" pamięci naszych urządzeń. Okazuje się bowiem, że 5 GB, które oferuje Apple nie wystarczy na długo i staniemy przed wyborem: kupić więcej miejsca lub poszukać innej usługi, która umożliwia przechowywanie danych w chmurze. Jak wspomniałem w poprzednim tekście, 10 GB przestrzeni kosztuje 16 euro za rok, 20 GB - 32 euro, a 50 GB - 80 euro. Należy pamiętać, że korzystając z poczty w domenie @me.com, zużywamy również przydzielone 5 GB. To zdecydowanie za mało, by bezpiecznie korzystać z konta, które oferuje Apple.

iOS 5 na pokładzie. Apple udostępniło nowy system. Pierwsze wrażenia


Kolejną kwestią jest jest sam mechanizm iCloud. Owszem możemy przechowywać w chmurze kontakty, dane kalendarza, wspomnianą pocztę, jednak problem zaczyna się, gdy chcemy również umieszczać w niej dokumenty. W tym przypadku jesteśmy zobligowani przez Apple do kupienia edytora tekstu Pages, arkusza kalkulacyjnego Numbers lub aplikacji Keynote do tworzenia prezentacji.

Niezbyt sensownie rozwiązany jest również sposób synchronizacji z iCloud programów na naszych urządzeniach. Jeżeli mamy kilkadziesiąt aplikacji i nie chcemy synchronizować ich danych, musimy odznaczyć każdą z nich z osobna i potwierdzić tę czynność.

Podstawowy minus to brak możliwości synchronizacji zakupionej w iTunes Store muzyki. Ta funkcja nie jest dostępna w Polsce. Prezentacja na konferencji WWDC była bardzo zachęcająca. Rzecz polega na tym, że jeżeli kupimy utwór czy płytę na iPada, automatycznie pojawi się w iPhonie i vice versa. Brak tej możliwości w naszym kraju to niestety spory zawód i liczę, że w przyszłości Apple rozszerzy zakres usługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Radek. Wiem, gdzie ustawia się synchronizację. Niestety w ustawieniach >> store w Polsce nie ma opcji synchronizacji muzyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radek
  • Radek
  • 14.10.2011 22:24

Ja mieszkam w UK i bez problemu synchronizują mi się piosenki zakupione w itunes jedyne co trzeba zrobić tu zmienić ustawienia w zakładce sklep na iphone lub ipadzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Automatyczna synchronizacja odbywa się wówczas, gdy masz włączone WiFi i jesteś podpięty do ładowarki. Próbowałem ręcznie zrobić backup rolki, ale skapitulowałem, gdy pokazało mi 44 minuty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po 2 dniach użytkowania iOS 5 - może dlatego nie ma Newsweeków i innych
A powiedz jak jest z synchronizacją video z iCloud. Też podobno porażka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.