Facebook Google+ Twitter

iOS po raz pierwszy od lat pokonał Androida w USA. Zmniejszył się udział systemu Google w Europie

Po raz pierwszy od 3 lat mobilny system operacyjny Apple wyprzedził konkurenta produkcji Google. iOS zainstalowany jest na 47,7 proc i wyprzedza Androida tylko o 0,1 proc.

https://flic.kr/p/ksqFHV / Fot. Álvaro Ibáñez/CC BY 2.0Apple stracił pozycję lidera w USA w 2012 r. Wielki sukces sprzedażowy iPhone'a 6 i 6 Plus umożliwił koncernowi z Cupertino wyprzedzić konkurencję z Google. Zwycięstwo jest symboliczne. Okazuje się bowiem, że Android zainstalowany jest na 47,6 proc. urządzeń, a iOS na 47,7 proc. - podaje serwis ZDNET.com za Kantar Worldpanel ComTech.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja w Europie. Na Starym Kontynencie Androida zainstalowano na 66,1 proc. urządzeń (spadek o 3,8 proc. rok do roku). Zasięg systemu Apple wzrósł za to o 6,2 proc., a w samej Wielkiej Brytanii o 13,1 proc. Jedynym krajem europejskim, w którym platforma Google zanotowała wzrosty były Włochy.

Czytaj także: Nowe technologie nie pomagają nam w życiu. Zajmują nas sprawami, które są mało istotne


System operacyjny iOS kontroluje iPhone'y, iPady i iPody Touch. Android dostępny jest głównie na smartfonach i tabletach z Androidem różnych marek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.