Facebook Google+ Twitter

iPhone będzie miał wkrótce wielu rywali

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-27 21:09

Na początku października Nokia zaprezentuje Tube, pierwszą swoją komórkę wyposażoną w dotykowy ekran, a także telefon multimedialny N96. To odpowiedź lidera światowego rynku na iPhone Apple'a i aparat Google, który miał premierę kilka dni temu.

Dotychczasowi potentaci, jak Nokia, Samsung, Motorola czy Sony Ericsson, zamierzają bronić się przed nowymi graczami ze świata komputerów i internetu. Zapowiadają, że wkrótce zaleją rynek urządzeniami dużo lepszymi od iPhone'a.

Rozpoczyna się nowa bitwa na rynku zaawansowanych telefonów komórkowych zwanych smartfonami. Mają szybki dostęp do internetu, duże wyświetlacze i pamięć pozwalającą na zapisanie tysięcy piosenek czy zdjęć, a także GPS.

Są przyszłością telefonii komórkowej. Analitycy z firmy ABI prognozują, że ich udział z 10-procentowej łącznej sprzedaży komórek zwiększy się w ciągu pięciu lat co najmniej do jednej trzeciej.

Wprowadzenie przed kilkoma tygodniami przez Apple telefonu iPhone 3G było wielkim sukcesem. Firma sprzedaje tygodniowo blisko milion sztuk, a w chwili premiery w USA przed sklepami ustawiały się kolejki.

Podobnie jest w Polsce, choć nasi operatorzy nie podają na razie szczegółowych danych o sprzedaży. iPhone to tak naprawdę trzy urządzenia w jednym - telefon, odtwarzacz muzyczny iPod oraz komputer z łatwym dostępem do internetu. Podobnie jest w przypadku najnowszego rywala iPhone'a - telefonu Google, który zaprezentowano przed kilkoma dniami.

Więcej o nowym obliczu telefonii komórkowej na stronach
Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.