Facebook Google+ Twitter

iPhone w Polsce całkiem szybko

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-22 10:56

Przyzwyczailiśmy się, że wszystko, co nowe i z zagranicy, do Polski trafia po wielu latach. Jednak telefon iPhone firmy Apple przyjdzie do Polski być może jeszcze tej jesieni - donosi portal Twoja Komórka.

Spółka T-Mobile (w Polsce ma udziały w PTC, do której należy sieć Era), podpisała kontrakt z firmą Apple, producentem iPhone'a, na sprzedaż telefonów w ramach jej usług, jednocześnie prześcigając swojego największego kontrahenta - Vodafone. Urządzenie, które weszło na rynek w USA 29 czerwca tego roku w sieci AT&T, najprawdopodobniej do Europy trafi w III kwartale 2007. A więc zaraz po spolszczeniu smartphona (połączenie PDA, czyli palmtopu ze zwykłą komórką) Polacy będą mogli iPhona kupić w sieci Era.

Jednak już dziś urządzenie można kupić na aukcjach internetowych za około 1500 zł (499 dol. za wersję 4 GB, 599 dol. za wersję 8 GB). Najszybciej można go otrzymać w ciągu 7 dni, jednak z założonym simlockiem, gdyż jeszcze nie jest ogólnie dostępne oprogramowanie zdejmujące blokadę SIM.

Komórka ta udostępnia m.in. nawigację GPS, zawiera odtwarzacz muzyki i filmów (czyli to, co ma iPod), przeglądarkę Safari, aparat 2 Mpix, Bluetooth i wiele innych rozwiązań.

iPhone ma wielu zwolenników (część z nich to ci, którzy koczowali pod sklepami już 4 dni przed premierą), lecz nie brakuje mu przeciwników. Niektórzy twierdzą, że nie zdobędzie popularności w biznesie, gdyż mimo aparatu z matrycą 2 Mpix nie można nim kręcić filmów wideo, nie ma podczerwieni, nie da się wyjąć karty pamięci, ma wbudowaną baterię, której nie sposób wyjąć, telefon nie działa w sieci UMTS, jedynie w Wi-Fi, a dotykowy ekran szybko będzie nieczytelny z powodu licznych odcisków tłustych palców. Poza tym jest to pierwsze takiego typu urządzenie firmy Apple, więc koncern nie ma dużego doświadczenia w produkcji dla rynku GSM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie no, GPS-a nie ma, co do zabrudzenia szybki, to odcisków na wyświetlaczu, to przecież nie ma problemu, żeby wyczyścić. Widziałem, miałem w ręku, nadal jestem pod wrażeniem. Jeśli Era będzie sprzedawać iPhona, najprawdopodobniej pierwszy raz w życiu zmienię operatora!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przesadzajmy z tym GPS'em. Tam jest tylko integracja z "Google Maps" i nic więcej. GPS będzie może w następnej edycji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2007 15:15

ale dzienx za przypomnienie i wyciągnięcie tego słowa z końca języka ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.07.2007 15:15

no fakt... akurat to słowo mi z głowy wyleciało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

...jednocześnie prześcigając swojego największego kontrahenta - Vodafone.

Zapewne miałeś na myśli "konkurenta" :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.