Facebook Google+ Twitter

iPhone w USA ma kosztować 499 dolarów

Przełom w technologii czy kolejny gadżet? 8 stycznia 2007 w San Francisco został zaprezentowany pierwszy telefon wyprodukowany przez Apple.

Firma Apple Computers Inc, zaskoczyła nie tylko zmianą swojej nazwy na Apple Inc., ale także nowym, jak to określono „przebudowanym” aparatem telefonicznym o nazwie rynkowej iPhone, oprotestowanej zresztą przez firmę Cisco. Ciekawostką jest pełna współpraca iPhone z serwisem google maps. Daje to możliwość ściągania map dowolnego miejsca na świecie, wraz ze zdjęciami satelitarnymi wprost do telefonu.W telefonie zmieścił się system operacyjnego OS X, dzzięki czemu wyposażony jest w przeglądarkę internetową Safarii czy Widgety (element programu Dashboard) będące niezależnymi aplikacjami w większości ściągającymi dane z Internetu.

To podejście może dać w przyszłości możliwość tworzenia dodatkowych aplikacji na to urządzenie, a tego typu inicjatywy zawsze wiążą się z popularyzacją urządzeń wśród pasjonatów programowania. iPhone to także pewna alternatywa dla posiadaczy iPod-ów, telefon jak na wielofunkcyjne urządzenie przystało, posiada wbudoowany program do otwarzania plików dźwiękowych. Biblioteka ma wbudowany system wyboru płyt po wirtualnych okładkach. Sprzedaż iPhone w amerykańskich sklepach zacznie się w czerwcu tego roku; jego cena, w wersji z dyskiem 4 GB to 499 USD (ok.1,5 tys. zł). W Europie na ten model musimy poczekać do końca 2007, cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: www.apple.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dodam tylko, że 8 GB kosztować będzie $599. Szkoda tylko, że nie podałaś, że ceny te obowiązują w przypadku podpisania dwuletniej umowy z jedną z amerykańskich sieci komórkowych. Cena samego telefonu będzie pewnie wyższa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.